پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

سینما قدس اردبیل در اینستاگرام کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

تلگرام سینما قدس اردبیل

گوگل پلاس سینما قدس اردبیل

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

 آرشيو  مقالات و نوشته هاي سينمايي   

بازگشت

موسیقی سایت

موسيقي سايت را گوش كنيد

تبلیغات سایت

در اين بخش مي توانيد به آرشيو نوشته ها، يادداشت هاي سينمايي، نقد و تحليل فيلم ها و مقالات سينمايي (بالاخص مقالات حوزه نمايش و اكران كشور) موجود در سايت دسترسي داشته باشيد.

   عنوان يادداشت:

پيش خريد روزانه 15% صندلي هاي سينما توسط دولت

سخت و البته غیر ممکن

در مصوبات شورای عالی سینما، مصوبه ای به چشم می خورد که به نظر می رسد غیر واقعی در شورا مطرح شده و مطمئناً نمی تواند اجرایی شود!

براساس این مصوبه 15درصد از ظرفیت سالن های سینمایی در طول روز توسط دولت پیش خرید می شود و برای کاهش هزینه های مردم جهت سینما رفتن، بهای بلیت به مالک فیلم و سینمادار تعلق می گیرد.

سایت سینما قدس اردبیل

ظرفیت سینمایی کشور 140 هزار صندلی است و چنانچه در طول یک روز سالن ها، تنها 4 سانس فیلم نمایش دهند، ظرفیت يك روز جذب مخاطب سینماهای کشور می شود 560 هزار صندلی؛ و چنانچه این ظرفیت را بر 340 روز فعال یک سال ضرب کنیم، با رقم 190 میلیون صندلی در یکسال رو به رو می شویم!

حال چنانچه قیمت بلیت را به صورت میانگین در سراسر کشور دو هزار و پانصد تومان محاسبه و با رقم 190 میلیون (تعداد صندلی ها) ضرب کنیم به عبارتی ظرفیت مالی یکسال سینمای ایران می شود؛ 475 میلیارد تومان، و پانزده درصد 475 رقم میلیارد تومان، به عبارتی می شود 71 میلیارد تومان!

سینمای ایران در سال 1389 حدود 26 میلیارد تومان در اکران فروش داشته است و در سال 1388 حدود 33 میلیارد تومان. با این احتساب باور پیش خرید این میزان بلیت برای سینمای ایران سخت است و البته غیر ممکن! وزیر محترم ارشاد در برنامه جمعه شب هفت فرمودند: بودجه سینمای ایران در سال 1390 فقط 80 میلیارد تومان است...!

نويسنده: امیرحسين علم‌الهدي

آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 23 تيرماه 1390
   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد.  

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir