پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

سینما قدس اردبیل در اینستاگرام کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

تلگرام سینما قدس اردبیل

گوگل پلاس سینما قدس اردبیل

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

 آرشيو  مقالات و نوشته هاي سينمايي   

بازگشت

موسیقی سایت

موسيقي سايت را گوش كنيد

تبلیغات سایت

در اين بخش مي توانيد به آرشيو نوشته ها، يادداشت هاي سينمايي، نقد و تحليل فيلم ها و مقالات سينمايي (بالاخص مقالات حوزه نمايش و اكران كشور) موجود در سايت دسترسي داشته باشيد.

   عنوان يادداشت:

سینما انقلاب شهر مرزی پارس ‌آباد پس از حدود 10 سال تعطیلی و رکود، فعالیت خود را از سر خواهد گرفت

شروع فعالیت مجدد سینمای شهر پارس ‌آباد

رئیس شورای شهر پارس آباد در بازدید از مراکز فرهنگی و فرهنگسرای این شهرستان اظهار داشت: در این شهرستان که نزدیک به 100 کیلومتر مرز مشترک آبی و خاکی با جمهوری آذربایجان دارد ده ‌ها شبکه تلویزیونی کشورهای منطقه با آنتن معمولی قابل رویت است، بنابراین سرمایه‌گذاری در زمینه‌ های فرهنگی، ورزشی و دینی باید در دستور کار مسئولان منطقه و استان قرار بگیرد.

سایت سینما قدس اردبیل

نادر تیمور پور با اشاره به اینکه مرزها مهمترین درگاه ورود فرهنگ ‌های بیگانه به شهرهایی همچون پارس‌آباد هستند خاطر نشان کرد: در کنار این امر حذف روادید نیز به افزایش مسافرت‌های خارجی به این شهرستان کمک کرده است و انتظار می‌رود در مقابل این فرهنگ‌های وارداتی پادزهری از سوی مسئولان استان اردبیل به ویژه مدیران فرهنگی و دینی در نظر گرفته شود. این مسئول ساخت فرهنگسراها، مکان‌های فرهنگی و به ویژه سینماها را از مهمترین کارها در راستای کاهش آسیب‌های فرهنگی اعلام کرد و افزود: سینما انقلاب شهر پارس‌آباد پس از حدود 10 سال تعطیلی و رکود، فعالیت خود را از سر خواهد گرفت که این گام می‌تواند با جذب جوانان به سوی خود زمینه کاهش آسیب را هرچند به میزان کم کاهش دهد.

تیمورپور اضافه کرد: از سرگیری فعالیت این سینما که تنها سینمای این شهرستان مرزی است پس از تعمیر و مرمت اساسی ساختمان و نصب امکانات و تجهیزات مورد نیاز ممکن خواهد بود. وی با قدردانی از پیگیری‌ ها و نظر مساعد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: بر اساس توافقات به عمل آمده، یک سوم از مجموع هزینه ‌ای را که برای مرمت و تجهیز این سینما لازم است، شورای اسلامی شهر پارس‌آباد خواهد پرداخت. رئیس شورای شهر پارس‌آباد ادامه داد: سینما انقلاب این شهر پس از نوسازی و مرمت، مدت10 سال در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار می‌گیرد. تیمورپور با اشاره به نقش و اهمیت سینما و مراکز فرهنگی در مقابله با تهاجم فرهنگی بیگانگان و با بیان اینکه سینمای این شهرستان حدود 40 سال قدمت دارد، بازگشایی و شروع مجدد فعالیت این مکان فرهنگی و هنری را از آرزوها و خواسته‌ های مهم مردم منطقه دانست.

منبع: روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل | 5 شهريور ماه 1390
آماده سازي: مدير سايت سينما قدس اردبيل |  20 شهريور ماه 1390
   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد.  

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir