پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

سینما قدس اردبیل در اینستاگرام کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

تلگرام سینما قدس اردبیل

گوگل پلاس سینما قدس اردبیل

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

 آرشيو  مقالات و نوشته هاي سينمايي   

بازگشت

موسیقی سایت

موسيقي سايت را گوش كنيد

تبلیغات سایت

در اين بخش مي توانيد به آرشيو نوشته ها، يادداشت هاي سينمايي، نقد و تحليل فيلم ها و مقالات سينمايي (بالاخص مقالات حوزه نمايش و اكران كشور) موجود در سايت دسترسي داشته باشيد.

   عنوان يادداشت:

هشدار سخنگوي انجمن سينماداران:بدهي ‌هاي گاز، آب، برق سينماها را در آستانه تعطيلي قرار داده است
سجادپور: هيچ سينمايي به علت بدهي بسته نمي‌شود

سخنگوي انجمن سينماداران اعلام كرد: اگر چراغ يك سينما به لحاظ بدهي گاز‌، آب يا برق خاموش شود، چراغ همه سالن‌هاي سينما خاموش خواهد شد.

محمدرضا صابري در گفتگويي با ايسنا، يادآور شد: بعد از بحث هدفمند سازي يارانه‌ها، هيات مديره انجمن سينماداران جلسه ‌اي را با عليرضا سجادپور مدير كل اداره نظارت و ارزشيابي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي داشت و از ايشان خواستيم فكري به حال بالا رفتن تعرفه‌هاي قبوض بشود. وي گفت: ما پيش از اين از تعرفه‌ آموزشي و فرهنگي استفاده مي‌كرديم و در حال حاضر بعد از هدفمند سازي يارانه‌ ها قبضي كه به طور مثال پيش از اين 100 هزار تومان مي‌آمد، الان به يك ميليون تومان رسيده كه پرداخت آن از عهده سينما خارج است.

صابري ادامه داد: آقاي سجادپور خواستند چند قبض جديد كه قيمت‌ ها بالا رفته شده است به ايشان داده شود و آن را در شوراي عالي سينما مطرح كردند و قرار شد جهت حمايت از سالن ‌هاي نمايش بليت 15 درصد از ظرفيت خالي سينما خريداري و در اختيار نهادها ‌ و اقشار مختلف مردم قرار گيرد كه اين موضوع ما را بسيار اميدوار كرد. صابري با بيان اينكه اين طرح تاكنون اجرا نشده است بيان كرد:‌ در آخرين جلسه هيأت مديره انجمن سينماداران اكثر اعضا اعلام كردند با اين وضعيت ديگر توان اداره سينمايي نيست. از سينما «آزادي» كه پرفروش ‌ترين سينماي ايران است با اين مشكل دست به گريبان است تا ساير سينماها كه دخل و خرجشان به هم نمي‌خورد. وي ادامه داد: ما اين موضوع را به شوراي صنفي نمايش اعلام كرديم و آنها هم موافقت كردند، اگر سينمايي به لحاظ بدهي آب،‌ برق و گاز دچار مشكل شد، سينماهاي ديگر نيز تعطيل خواهند كرد.

صابري گفت: اين اخطار امروز براي سينماي آفريقا ارسال شده است اما خطر قطع حامل‌ هاي انرژي، خطري است كه همه سالن ‌هاي سينمايي را تهديد مي‌كند لذا ما از شوراي صنفي نمايش تقاضا كرده‌ايم تا براي اين مشكل راهكاري بينديشد.

حبيب كاوش (سخنگوي شوراي صنفي نمايش) ضمن تأييد سخنان عضو انجمن سينماداران گفت: سالن ‌هاي سينمايي امروز توان پرداخت هزينه‌ هاي آب و برق و گاز را ندارند لذا انجمن سينماداران به ما اعلام كرده؛ اگر يكي از سينماها به دنبال اخطار اداره‌هاي آب و برق و گاز دچار قطع حامل‌هاي انرژي شود، انجمن سينماداران در يك تصميم جمعي تمامي سالن‌هاي سينمايي را تعطيل خواهد كرد. كاوش تأكيد كرد: شوراي صنفي نمايش نيز با درخواست انجمن سينماداران موافقت كرده است و از تصميم آنها دفاع مي‌كند.

   سجادپور: هيج سالن سينمايي به دليل بدهي بسته نمي‌شود

مديركل اداره نظارت و ارزشيابي گفت:‌ از طريق شوراي عالي سينما از ادارات مربوطه خواسته مي‌شود، هيچ سالن سينمايي به دليل بدهي بسته نشود. سيدعليرضا سجادپور در گفتگويي با ايسنا، گفت:‌ افزايش قبوض برق‌، آب‌ و گاز سينماها اواخر سال گذشته به دقت بررسي و در جلسه خرداد ماه شوراي عالي سينما طرح شد و قرار شد حمايتي صورت بگيرد. وي افزود:‌ ظاهراً شورا منتظر بودجه بود تا حمايتي صورت گيرد و مشكلات ناشي از گراني و هدفمندسازي يارانه‌ ها مرتفع شود.

   موافقت شوراي صنفي نمايش با تعطيلي سينماها

كاوش نيز به درخواست انجمن سينماداران و موافقت شوراي صنفي نمايش با آن اشاره كرد و گفت:‌ انجمن سينماداران با توجه به بالا رفتن حدود بيست برابري هزينه قبوض آب‌، برق‌ و گاز سينماها كه در نتيجه هدفمندسازي يارانه‌ ها صورت گرفته است و با توجه به اخطارهاي مبني بر قطع آب و برق و گاز يكي، دو سينما داده شده است، اعلام كردند در اين صورت كل سينماها را تعطيل خواهند كرد.

سخنگوي شوراي صنفي نمايش همچنين از اتخاذ تصميماتي براي برطرف شدن مشكل افزايش قيمت مصرف انرژي سالن هاي سينمايي خبر داد. حبيب كاوش در گفتگو با ايرنا به نامه انجمن سينماداران درمورد افزايش 15 برابري قيمت آب و برق سالن هاي سينمايي اشاره كرد و گفت: اعضاي شورا صنفي پس از دريافت اين نامه، با جواد شمقدري معاون امور سينمايي ارتباط برقرار كردند و او اعلام كرد كه تصميمات بسيار خوبي در زمينه حل مشكل افزايش قيمت انرژي براي سالن هاي سينمايي در شوراي عالي سينما اتخاذ شده كه مصوبه آن تا 10 روز ديگر ابلاغ مي شود. سخنگوي شوراي صنفي نمايش فيلم ادامه داد: انجمن سينماداران در نامه اي به شوراي صنفي نمايش، خواستار ارائه تدبيري براي حل مشكل افزايش 15 برابري قيمت آب و برق سالن هاي سينمايي شده است. به گفته كاوش، انجمن سينماداران در اين نامه آورده است كه در صورتي كه آب و برق يكي از سالن هاي سينمايي قطع شود، اقدام به تعطيلي همه سينماها خواهند كرد.

وي افزود: شوراي صنفي نمايش فيلم با درخواست انجمن سينماداران موافقت كرده، ضمن آنكه اخطاري مبني بر قطع آب و برق به سينما آفريقا ارسال شده است.

منبع: روزنامه سينمايي «باني فيلم»

آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 12 مهر 1390

   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد.  

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir