پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

سینما قدس اردبیل در اینستاگرام کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

تلگرام سینما قدس اردبیل

گوگل پلاس سینما قدس اردبیل

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

 آرشيو  مقالات و نوشته هاي سينمايي   

بازگشت

موسیقی سایت

موسيقي سايت را گوش كنيد

تبلیغات سایت

در اين بخش مي توانيد به آرشيو نوشته ها، يادداشت هاي سينمايي، نقد و تحليل فيلم ها و مقالات سينمايي (بالاخص مقالات حوزه نمايش و اكران كشور) موجود در سايت دسترسي داشته باشيد.

   عنوان يادداشت:

و آن لحظه طلایی فرا رسید اسکار بهترین فیلم خارجی تعلق می گیرد به ... «ایران» و فيلم «جدایی نادر از سیمین»

فیلم «جدایی نادر از سیمین» اصغر فرهادی برنده اسکار بهترين فيلم خارجي زبان 2012 شد

و سرانجام اسکار به ایران رسید و اصغر فرهادی مجسمه طلایی بهترین فیلم خارجی را در دستانش لمس کرد. او پس از دریافت جایزه اسکار به مردم خوب سرزمینش سلام کرد و گفت که در این لحظه بسیاری از مردم ایران در سراسر جهان دارند تماشاشان می کنند و می داند که آنها خیلی خوشحال هستند. اما خوشحالی آنها فقط به خاطر دریافت این جایزه مهم و فیلم و فیلمساز نیست بلکه آنها به خاطر این خوشحال هستند که در زمانه ای که صحبت از جنگ بین سیاستمداران رد و بدل می شود در اینجا از ایران صحبت می شود. با آن پیشینه غنی و فرهنگ درخشانش که در زیر غبار سنگینی از سیاست پنهان شده است.

فیلم «جدایی نادر از سیمین» اصغر فرهادی برنده اسکار 2012 شد

اصغر فرهادي جايزه اسكار بهترين فيلم خارجي زبان 2012 را از آن خود كرد

لیست کامل برگزیدگان اسکار هشتاد و چهارم:

بهترین فیلم سال: آرتیست
دیگر نامزدها:
فرزندان
خیلی بلند بسیار نزدیک
خدمتکار
هیوگو
نیمه شب در پاریس
مانی بال
درخت زندگی
اسب جنگ

بهترین بازیگر نقش اول زن: مریل استریپ (بانوی آهنین)
دیگر نامزدها:
گلن کلوز (آلبرت نابز)
ویولا دیویس (خدمتکار)
رونی مارا (دختری با خالکوبی اژدها)
میشل ویلیامز (هفته من با مریلین)

بهترین بازیگر نقش اول مرد: ژان دوژاردن (آرتیست)
دیگر نامزدها:
دمین بیچیر (یک زندگی بهتر)
جرج کلونی (فرزندان)
گری الدمن (تعمیرکار خیاط سرباز جاسوس)
برد پیت (مانی بال)

بهترین کارگردان: میشل هازانا ویسیوس (آرتیست)
دیگر نامزدها:
وودی آلن (نیمه شب در پاریس)
الکساندر پین (فرزندان)
مارتین اسکورسیزی (هیوگو)
ترنس مالیک (درخت زندگی)

بهترین فیلمنامه ارژِینال: نیمه شب در پاریس (وودی آلن)
دیگر نامزدها:
آرتیست (میشل هازانا ویسیوس)
ساقدوش ها (کریستن ویگ، آنی مومولو)
جدایی نادر از سیمین (اصغر فرهادی)
تماس مارگین (جی سی چاندور)

بهترین فیلمنامه اقتباسی: فرزندان (الکساندر پین، نت فکسون، جیم راش)
دیگر نامزدها:
هیوگو (جان لوگان)
نیمه ماه مارس (جرج کلونی، گرانت هسلو، بیو ویلیمون)
مانی بال (استیون زیلیان، آرون سورکین، استن چروین)
تعمیرکار خیاط سرباز جاسوس (بریجیت اوکانر، پیتر استراگان)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: اوکتاویا اسپنسر (خدمتکار)
دیگر نامزدها:
برنیس بژو (آرتیست)
جسیکا چاستین (خدمتکار)
ملیسا مک کارتی (ساقدوش ها)
جانت مک تیر (آلبرت نابز)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: کریستوفر پلامر (تازه کارها)
دیگر نامزدها:
کنت برانا (یک هفته با مریلین)
جوانا هیل (مانی بال)
نیک نولتی (جنگجو)
ماکس فون سیدو (خیلی بلند بسیار نزدیک)

بهترین فیلمبرداری: هیوگو
دیگر کاندیداها:
آرتیست
دختری با خالکوبی اژدها
درخت زندگی
اسب جنگ

بهترین تدوین: دختری با خالکوبی اژدها
دیگر نامزدها:
آرتیست
فرزندان
هیوگو
مانی بال

بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان: جدایی نادر از سیمین (ایران)
دیگر کاندیداها:
کله شق (بلژیک)
پانویس (رژیم صهیونیستی)
در تاریکی (لهستان)
آقای لازار (کانادا)

بهترین ترانه: ماپت ها
دیگر نامزدها:
ریو

بهترین موسیقی: آرتیست
دیگر نامزدها:
ماجراهای تن تن
هیوگو
تعمیرکار خیاط سرباز جاسوس
اسب جنگ

بهترین جلوه های ویژه: هیوگو
دیگر نامزدها:
هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت دوم
فولاد واقعی
ظهور سیاره میمون ها
ترانسفورمرها: نیمه تاریک ماه

بهترین انیمیشن: رنگو
دیگر نامزدها:
یک گربه در پاریس
چیکو و ریتا
پاندای کونگ فو کار 2
گربه چکمه پوش

بهترین مستند: شکست نخوردگان
دیگر نامزدها:
جهنم و بازگشت دوباره
اگر درختی بیفتد: یک داستان از جبهه رهایی زمین
بهشت گمشده 3: برزخ
پینا

بهترین صداگذاری: هیوگو
دیگر نامزدها:
دختری با خالکوبی اژدها
مانی بال
ترانسفورمرها: نیمه تاریک ماه
اسب جنگ

بهترین تدوین صدا: هیوگو
دیگر نامزدها:
رانندگی
دختری با خالکوبی اژدها
ترانسفورمرها: نیمه تاریک ماه
اسب جنگ

بهترین کارگردان هنری: هیوگو
دیگر کاندیداها:
آرتیست
هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت دوم
نیمه شب در پاریس
اسب جنگ

بهترین طراحی صحنه: آرتیست
دیگر کاندیداها:
ناشناس
هیوگو
جین ایر
دبلیو.ای

بهترین چهره پردازی: بانوی آهنین
دیگر کاندیداها:
آلبرت نابز
هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت دوم

بهترین انیمیشن کوتاه: کتاب
‌های پرنده شگفت ‌انگیز آقای موریس لسمور
دیگر نامزدها:
Dimanche
لا لونا
پیاده‏روی صبحگاهی
حیاط وحش

بهترین فیلم کوتاه مستند:
Saving Face
دیگر نامزدها:
آرایشگر بیرمنگام: سرباز پیاده‏جنبش حقوق مدنی
خدا الویس بزرگ‌تر است
حادثه در بغداد جدید
سونامی و شکوفه گیلاس

بهترین فیلم کوتاه: ساحل
دیگر نامزدها:
Pentecost
راجو
عجایب زمان
Tuba Atlantic (اقیانوس توبا)

منبع: سايت سينمايي سي نت
آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 8 اسفند ماه 1390
   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد.  

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir