پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

33239758 45 98+

سینما قدس اردبیل در اینستاگرام کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

تلگرام سینما قدس اردبیل

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

 آرشيو مقالات و نوشته هاي سينمايي   

سینما قدس اردبیل اولین سینمای شهرستانی کل کشورِ دارای سایت اینترنتی

وب سايت اطلاع رسانی سينما قدس اردبيل

بيوگرافي هنرمندان برتر سينما به انتخاب سايت

بيوگرافي هنرمندان برتر سينما به انتخاب سايت؛ (ده كارگردان برتر، ده بازيگر مرد برتر سينما، ده بازيگر برتر زن سينما)

بیوگرافی هنرمندان برتر سینما به انتخاب سایت

موسیقی سایت را گوش کنید

موسيقي سايت را گوش كنيد

بازگشت به صفحه یادداشت های سینمایی

بازگشت به یادداشت ها

 

«اخراجی ‌ها ۳» پرفروش ‌ترین فیلم اكران سال 1390 شد

فروش ۸ فیلم میلیاردی سال 90

فیلم سینمایی «اخراجی‌ها ۳» ساخته مسعود ده‌نمکی با فروش پنج میلیارد و 900 میلیون تومانی در سینماهای تهران و شهرستانها صدرنشین اکران سال ۹۰ است. با نزدیک شدن به پایان سال 90، هشت فیلم میلیاردی اکران سال معرفی شدند.

   اخراجی ‌ها ۳

بنابراین گزارش، در صدر این فهرست که آمار آن بر اساس فروش در سینماهای تهران و شهرستانهاست، فیلم سینمایی «اخراجی‌ها ۳» ساخته مسعود ده‌نمکی قرار دارد. این فیلم‌ که از تاریخ ۲۶ اسفند ماه ۸۹ به نمایش عمومی درآمد، در سینماهای تهران به فروش دو میلیارد و 300 میلیون تومان دست پیدا کرد و در شهرستانها نیز 3 میلیارد و 600 میلیون تومان فروخت. این فیلم در مجموع در سینماهای تهران و شهرستان توانست به فروش 5 میلیارد و 900 میلیون تومان دست پیدا کند.

   ورود آقایان ممنوع

در رده دوم این فهرست، فیلم سینمایی «ورود آقایان ممنوع» ساخته رامبد جوان قرار دارد. این فیلم نیز که در تاریخ ۲۵ خرداد ‌ماه به نمایش عمومی درآمد، در تهران به فروش ‌دو میلیارد و 410 میلیون تومان دست پیدا کرد و در شهرستانها هم یک میلیارد و 450 میلیون تومان فروخت. کمدی رامبد جوان در مجموع در سینماهای تهران و شهرستانها ‌به فروش 3 میلیارد و 860 میلیون تومان رسید.

   جدایی نادر از سیمین

بر پایه این گزارش، «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی در رده سوم فیلم‌های میلیاردی سال قرار دارد. این فیلم همزمان با «اخراجی‌ ها3» از ۲۶ اسفند ماه سال ۱۳۸۹ به نمایش عمومی درآمد و در سینماهای تهران به فروش دو میلیارد و 100 میلیون تومانی دست پیدا کرد و در سینماهای شهرستانها هم توانست یک میلیارد تومان بفروشد. فیلم اسکاری اصغر فرهادی در مجموع تهران و شهرستان توانست به فروش سه میلیارد و 100 میلیونی دست پیدا کند.

   شیش و بش

در رده چهارم این فهرست، فیلم سینمایی «شیش و بش» ساخته بهمن گودرزی قرار دارد. این فیلم که ۱۷ شهریور‌ ماه به اکران عمومی درآمد، در سینماهای تهران به فروش یک میلیارد و سیصد میلیون تومان دست پیدا کرد و در سینماهای شهرستانها هم به فروش 700 میلیون تومانی دست پیدا کرد. فیلم بهمن گودرزی در مجموع سینماهاي تهران و شهرستانها توانست به فروش دو میلیارد تومان دست پيدا كند.

   سعادت آباد

فیلم سینمایی «سعادت‌ آباد» ساخته مازیار میری هم ‌که ۲۰ مهر ماه به اکران عمومی درآمد، در سینماهای تهران به فروش یک میلیارد و 50 میلیون تومان دست پیدا کرد و در شهرستانها هم توانست ۳۵۰ میلیون تومان بفروشد.
فیلم میری در مجموع سينماهاي تهران و شهرستانها توانست به فروش یک میلیارد و 400 میلیون تومانی دست یابد و در رده پنچم قرار بگيرد.

   یه حبه قند

«یه حبه قند» ساخته رضا میرکریمی که همزمان با فیلم میری از 20 مهر ماه اکران شد، در تهران به فروش 970 میلیون تومانی دست پیدا کرد و در شهرستانها هم 280 میلیون تومان فروخت. فیلم میرکریمی توانست در مجموع یک میلیارد و 250 میلیون تومان بفروشد و در رده ششم قرار بگيرد.

   زنان ونوسی، مردان مریخی

در رده هفتم، فیلم سینمایی «زنان ونوسی، مردان مریخی» ساخته کاظم راست ‌گفتار قرار دارد. این فیلم دوم شهریور‌ ماه به نمایش عمومی درآمد و در سینماهای تهران به فروش 788 میلیون تومانی دست پیدا کرد و در شهرستانها هم 300 میلیون تومان فروخت. فیلم کاظم راست‌گفتار در مجموع سينماهاي تهران و شهرستانها به فروش یک میلیارد و 88 میلیون تومان دست پیدا کرد.

   اخلاقتو خوب کن

فیلم سینمایی «اخلاقتو خوب کن» ساخته مسعود اطیابی در رده هشتم قرار داد و آخرین فیلم میلیاردی سال به حساب می‌آید. این فیلم که ۲۳ آذر ماه نمایش عمومی خود را در سینماها آغاز کرد، در تهران به فروش 700 میلیون تومانی دست پیدا کرد و در شهرستانها هم توانست 350 میلیون تومان بفروشد. فیلم مسعود اطیابی در مجموع سینماهای تهران و شهرستانها به فروش یک میلیارد و 50 میلیون تومانی دست یافت.

منبع: روزنامه سينمايي «باني فيلم»
آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 16 اسفند ماه 1390
 

صفحه نخست | آرشیو سالیانه اکران فیلمها | يادداشتهاي سينمايي | تحليل فيلمهاي سينماي ايران | بيوگرافي هنرمندان | ويژه نامه سينمايي | گالري عكس | موسيقي فيلم | پيوندها | جستجو

وبسایت اردبیل سینما | ویدئوها | کانال تلگرام سینما | بازتاب اخبار سینما قدس در جراید | آخرين تحولات | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما

Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به سينما قدس اردبيل مي باشد. کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است. سایت «سینما قدس اردبیل» اولین وبسایت سینمایی استان اردبیل می باشد.

طراحی، راه اندازی و پشتیبانی سایت: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir