پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

سینما قدس اردبیل در اینستاگرام کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

تلگرام سینما قدس اردبیل

گوگل پلاس سینما قدس اردبیل

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

 آرشيو  مقالات و نوشته هاي سينمايي   

بازگشت

موسیقی سایت

موسيقي سايت را گوش كنيد

تبلیغات سایت

در اين بخش مي توانيد به آرشيو نوشته ها، يادداشت هاي سينمايي، نقد و تحليل فيلم ها و مقالات سينمايي (بالاخص مقالات حوزه نمايش و اكران كشور) موجود در سايت دسترسي داشته باشيد.

   عنوان يادداشت:

سايت سينما قدس اردبيل: اكران دو فيلم «گشت ارشاد » و «خصوصي» در اردبيل متوقف شد

توقيف فيلم «گشت ارشاد» و «خصوصي» بعد از هفت روز اكران

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سينما قدس اردبيل، امروز به تاريخ هشتم فرودين 1391، اكران دو فيلم «گشت ارشاد» و «خصوصي» در اردبيل متوقف شد.

فيلم «گشت ارشاد» به كارگرداني سعيد سهيلي در سينما قدس اردبيل از تاريخ دوم فروردين 1391 اكران شده بود و بعد از ظهر امروز (هشتم فروردين 1391) بعد از سانس ساعت 14، اكرانش متوقف شده و پرده سردرب اين سينما پايين كشيده شد.

سينما قدس اردبيل، به نشانه اعتراض به جهت اين اقدام خارج از عرفِ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهر اردبيل و نيز به دليل نرسيدن فيلم جايگزين، تا پايان اين روز سردرب سينما را بدون پرده اكران، باقي گذاشت. همچنين در اين روز، ادامه نمايش فيلم در سانس هاي 16، 18 و 20 در سينما قدس اردبيل متوقف شد.

اين اقدام خارج از عرف اكران، نارضايتي مخاطبان اين دو فيلم را در پي داشت. مخاطبان اين دو فيلم در اردبيل، به موقع مراجعه جهت تماشاي اين دو فيلم در سينماهاي قدس و انقلاب اردبيل، با سردرگمي و عدم نمايش آن در سينماهاي مذكور مواجه شدند.

همچنين پرده سردرب سينما انقلاب اردبيل، ساعت 11 صبح امروز (هشتم فروردين 1391) با ابلاغيه اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اردبيل، پايين كشيده شد و ادامه اكران فيلم «خصوصي» به كارگرداني محمدحسين فرح بخش در سينما انقلاب اردبيل نيز متوقف شد.

نمايي از فيلم گشت ارشاد ساخته سعيد سهيلي

نمايي از فيلم خصوصي ساخته محمدحسين فرحبخش

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سينما قدس اردبيل، بعد از تعطيلات چهار روز اول نوروز، فروش فيلم «گشت ارشاد» در سينما قدس اردبيل، روز به روز بهتر مي شد. تا اينكه با اكران همراه با حاشيه فيلم، اكرانش در بهترين موعد نمايش - اكران نوروزي – متوقف شد.

در حالي كه سعي مي شود فروش اين دو فيلم در اردبيل توسط خبرگزاري هاي دولتي، بسيار ناچيز خوانده شود، بر اساس جدول فروش اكران سال 91، فروش فيلم «گشت ارشاد»، در چند روز اول نوروز سال 91، از مرز نيم ميليارد در سينماهاي تهران و شهرستان، گذر كرد. طبيعي بود كه فروش فيلم «گشت ارشاد» در سينما قدس اردبيل نيز، همراه با استقبال باشد؛ چيزي كه توسط بعضي خبرگزاري ها ناديده گرفته شد.

جدول فروش اكران نوروز 1391 تا تاريخ هشتم فروردين 1391

نام فيلم

فروش به ميليون تومان

گشت ارشاد

500.958.000

قلاده های طلا

449.728.000

انتهای خیابان هشتم

123.769.000

خصوصي

87.116.000

فیتیله و ماه پیشونی

26.617.000

در متن خبر خبرگزاري فارس پيرامون توقف اكران دو فيلم گشت ارشاد و خصوصي آمده است: «مدیران این دو سینما در گفتگو با خبرنگار فارس در اردبیل، با تأيید ارسال این نامه از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل و گفتگوی تلفنی با مسئولان ارشاد اعلام کردند که تا آخر وقت امروز تبلیغ این فیلم را از سردرب سینماهای خود پايین کشیده و اقدام به توقف اکران آن می‌کنند.»

نامه اي كه به هيچ وجه به دست مديران سينمايي شهر اردبيل نرسيد و صرفاً با ابلاغيه هاي حضوري مسئولين اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اردبيل و تماس هاي تلفني با مديران اين سينماها همراه بود.

اين فيلم در شهر اردبيل، هيچگونه اعتراضي را توسط مردم به دنبال نداشت و صرفاً جهت اجراي دستور سازمان سينمايي كشور صورت گرفت. سازماني كه در ابتداي تأسيسش سخن از استقلالش به ميان بود.

شايان ذكر است فيلم هاي «پرستوهاي عاشق» و «كنسرت روي آب» جايگزين اكران فيلم «گشت ارشاد» و «خصوصي» در اردبيل شدند. فيلم هايي كه به موعد اكرانشان در زمستان 1390 در سينماهاي تهران نيز با كميِ مخاطب، همراه بودند و قطعاً فروش اين دو سينما را در مناسب ترين زمان اكران، بسيار پايين خواهند آورد.

بنابر اين گزارش، فيلم «پرستوهاي عاشق» در سينما قدس اردبيل و فيلم «كنسرت روي آب» در سينما انقلاب اردبيل از فردا (نهم فروردين 1391) روي پرده خواهند رفت. اقدامي كه نارضايتي مديران سينماهاي اين شهر را نيز در پي داشته است.

منبع: پايگاه اطلاع رساني سينما قدس اردبيل
آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 8 فروردين ماه 1391
   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد.  

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir