پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

سینما قدس اردبیل در اینستاگرام کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

تلگرام سینما قدس اردبیل

گوگل پلاس سینما قدس اردبیل

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

 آرشيو  مقالات و نوشته هاي سينمايي   

بازگشت

موسیقی سایت

موسيقي سايت را گوش كنيد

تبلیغات سایت

در اين بخش مي توانيد به آرشيو نوشته ها، يادداشت هاي سينمايي، نقد و تحليل فيلم ها و مقالات سينمايي (بالاخص مقالات حوزه نمايش و اكران كشور) موجود در سايت دسترسي داشته باشيد.

   عنوان يادداشت:

دو خبر كاملاً متضاد در مورد ادامه اكران يا توقيف دو فيلم «گشت ارشاد» و «خصوصي» در اردبيل

منصور شرفي و مصاحبه هاي ضد و نقيض

خبرگزاری مهر: نمایش فیلم های «گشت ارشاد» و «خصوصی» در اردبیل ادامه می یابد

مدیر کل ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: با توجه به مسئله ساز نبودن پخش دو فیلم «گشت ارشاد» و «خصوصی» در اردبیل، نمایش آنها در سینماهای استان ادامه خواهد یافت. منصور شرفی بعد از ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگار مهر، از عدم موضع گیری مردم اردبیل در ارتباط با پخش این دو فیلم خبر داد و افزود: از ابتدای فروردین 91 این فیلم ها در دو سینمای شهر اردبیل در حال نمایش است و تاکنون از سوی کسی نقد یا اعتراضی نشده است.

وی با بیان اینکه تاکنون اکران این فیلم ها در سه استان کشور متوقف شده است، عنوان کرد: با ابلاغیه معاونت سینمایی وزارت ارشاد به استان ها در صورتی اکران این فیلم ها متوقف خواهد شد که جو خاصی در جامعه و در بین مردم ایجاد کند. مدیر کل ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: همه ما تابع دستور وزارت ارشاد هستیم و در صورتی که دستور توقف اکران این دو فیلم در هر شرایطی صادر شود این استان نیز اقدامات لازم را انجام خواهد داد. شرفی با اشاره به احتمال توقف نمایش این فیلم ها در اردبیل اضافه کرد: در صورت مشاهده هر نوع اعتراض از سوی مردم، مسئولان و... احتمال توقف نمایش این فیلم ها در استان اردبیل نیز وجود دارد.

گفتنی است دو فیلم «گشت ارشاد» به کارگردانی سعید سهیلی و «خصوصی» به کارگردانی محمدحسین فرح ‌بخش از نخستین روزهای اکران با اعتراض هایی درباره نمایش آنها روبه رو شد و تاکنون اکران این فیلم ها در سینماهای حوزه هنری و چند شهر کشور متوقف شده است.

نمايي از فيلم گشت ارشاد ساخته سعيد سهيلي

نمايي از فيلم خصوصي ساخته محمدحسين فرحبخش

شايان ذكر است فيلم «گشت ارشاد» به كارگرداني سعيد سهيلي در سينما قدس اردبيل و فيلم «خصوصي» به كارگرداني محمدحسين فرح بخش در سينما انقلاب اردبيل از آغاز سال 1391 روي پرده رفته است.

تاريخ انتشار خبر: ششم فروردين ماه 1391


خبرگزاري مهر: نمایش «گشت ارشاد» و «خصوصی» در اردبیل متوقف شد

شرفی با بیان اینکه در روزهای اول نمایش این دو فیلم در اردبیل اعتراضی از سوی مردم نشده بود، تصریح کرد: با توجه به گلایه برخی از بینندگان در دو روز گذشته و ابلاغیه سازمان سينمايي وزارت ارشاد، اكران اين دو فيلم متوقف شد. مدیر کل ارشاد اسلامی استان اردبیل اعلام کرد: فیلم های «گشت ارشاد» و «خصوصی» از امروز از پرده سینماهای اردبیل برداشته شد.

منصور شرفی در گفتگو با مهر، گفت: شب گذشته با ابلاغ اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي اردبیل نمایش این دو فیلم در سینماهای شهر اردبیل متوقف شد. وی افزود: بنا به سیاست وزارت ارشاد اسلامی برای تعطیلی اکران این دو فیلم در ایام نوروز این فیلم ها از روی پرده برداشته شد.

مدیر کل ارشاد اسلامی استان اردبیل عنوان کرد: شب گذشته فیلم «خصوصی» برای آخرین بار روی پرده سینما انقلاب اردبیل رفت و تا ظهر امروز، نمایش فیلم «گشت ارشاد» در سینما قدس اردبيل متوقف می شود. وی اعلام کرد: فيلم های «بوسیدن روی ماه» و «نارنجی پوش» جایگزین دو فیلم متوقف شده در سینماهای اردبیل می شود.

تاريخ انتشار خبر: هشتم فروردين ماه 1391

منبع: خبرگزاري مهر
آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 9 فروردين ماه 1391
   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد.  

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir