پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

سینما قدس اردبیل در اینستاگرام کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

تلگرام سینما قدس اردبیل

گوگل پلاس سینما قدس اردبیل

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

 آرشيو  مقالات و نوشته هاي سينمايي   

بازگشت

موسیقی سایت

موسيقي سايت را گوش كنيد

تبلیغات سایت

در اين بخش مي توانيد به آرشيو نوشته ها، يادداشت هاي سينمايي، نقد و تحليل فيلم ها و مقالات سينمايي (بالاخص مقالات حوزه نمايش و اكران كشور) موجود در سايت دسترسي داشته باشيد.

   عنوان يادداشت:

وضعيت فروش فيلم‌هاي نوروزي به روايت پخش ‌كنندگان، تهيه‌كنندگان و سينماداران

اكران پر رونق؛ گراني بليت سينماها تأثيرگذار نبود

تهيه‌كننده «قلاده‌هاي طلا» اعلام كرد: فروش فيلم سينمايي «قلاده‌هاي طلا» در 15 روز اكران خود به بيش از يك ميليارد و 500 ميليون تومان رسيده است و در عين حال، 40 سينماي ديگر نيز درخواست اكران اين فيلم را دارند.
محمد خزاعي در گفتگويي با ايسنا،‌ درباره فروش اين فيلم سينمايي در ايام نوروز گفت:‌ «قلاده‌هاي طلا» با حدود 70 سينمايي كه در اختيار دارد تاكنون فروش يك ميليارد و 570 ميليون توماني را در تهران و شهرستانها تجربه كرده است
.

وي ادامه داد: تنها در روز گذشته ـ 11 فروردين‌ ماه ـ فروش اين فيلم در تهران و شهرستانها به 135 ميليون تومان رسيده است و اميدواريم كه بتوانيم پس از تعطيلات نوروز، تعداد سينماهايمان را افزايش دهيم. تهيه‌كننده «قلاده‌هاي طلا» درباره پرفروش‌ترين سينماهاي تهران و شهرستان‌ها نيز اظهار كرد: در تهران سينماهاي «آزادي»،‌ «شكوفه‌» و «استقلال» پرفروش‌ترين سينماها و در ميان شهرستانها نيز شهرهاي اصفهان و مشهد بيشترين فروش را به خود اختصاص داده‌اند.

خزاعي همچنين در پايان سخنانش به افزايش تعداد سينماهاي «قلاده‌هاي طلا» پس از ايام نوروز اشاره و عنوان كرد: قراراست حدود 30 كپي پس از ايام نوروز به «قلاده‌هاي طلا» اضافه شود؛ چراكه اكنون حدود 40 درخواست اكران از سوي سينماداران به ما رسيده است.

علي سرتيپي مديرعامل فيلميران و پخش‌كننده فيلم سينمايي «گشت ارشاد» در گفتگويي فقط درباره تعداد سينماهاي در اختيار اين فيلم سخن گفت و مطرح كرد: اكنون 15 سينما در تهران «گشت ارشاد» را نمايش مي‌دهند كه از جمله آنها مي‌توان به سينما «آفريقا»،‌ «شكوفه‌»، «زندگي‌»، «اريكه‌ ايرانيان»، «فلسطين» و «مركزي» اشاره كرد، همچنين در شهرستانها نيز اين فيلم هيچ سينمايي را در اختيار ندارد.

وي ادامه داد: در روزهاي گذشته سينماهاي «آزادي»، «ملت»،‌ «تماشا»،‌ «راگا»،‌ «شاهد»،‌ «بهمن» و چند سينماي ديگر نيز «گشت ارشاد» را از روي پرده خود برداشته‌اند. اين پخش‌كننده در پاسخ به اين سوال كه وضعيت اكران «نارنجي پوش» به كجا رسيد،‌ اظهار كرد:‌ منتظر هستيم تا تعطيلات به پايان برسد تا بتوانيم مشكل دريافت برگه مجوز پروانه نمايش و همچنين كپي گرفتن از فيلم را حل كنيم.

سيد جمال ساداتيان تهيه‌كننده و پخش‌كننده «انتهاي خيابان هشتم نيز با اعلام اينكه هنوز اكران شهرستانهاي اين فيلم آغاز نشده است،‌ گفت:‌ ما اكنون در تهران 11 سينما در اختيار داريم و با اين تعداد سينما به فروش 260 ميليون توماني رسيده‌ايم. وي در پاسخ به اين سوال كه آيا پس از تعطيلات تعداد سينماهاي نمايش‌دهنده اين فيلم افزايش خواهد يافت يا خير‌؟، تصريح كرد: ما در حال رايزني هستيم تا بتوانيم تعداد سينماهايمان را افزايش دهيم، اما در هر صورت هيچ چيز معلوم نيست.

احمد نجفي  تهيه‌كننده «فيتيله و ماه پيشوني» نيز با اعلام اينكه خبري از ميزان فروش اين فيلم در ايام تعطيلات نوروز ندارد، اظهار كرد: فروش بايد از موسسه «راه عرفان» به عنوان پخش‌كننده فيلم گرفته شود و من به دليل مسافرت خبري از ميزان فروش آن ندارم. وي در عين حال گفت: «فيتيله و ماه پيشوني» يك فيلم كودك است و فروش اصلي آن پس از ايام تعطيلات نوروز آغاز مي‌شود و ما بايد آن زمان روي فروش و مخاطب فيلم كار كنيم.
استقبال مردم خوب بود

تعدادي از سينماداران وضعيت مخاطب اكران نوروزي را در تعطيلات سپري شده، ارزيابي كردند.
رضا سعيدي ‌پور مدير پرديس سينمايي «آزادي» در گفتگويي با ايسنا، درباره وضعيت تعداد مخاطبان نسبت به نوروز سال گذشته توضيح داد:‌ وضعيت فروش بليت در سينما «آزادي» نسبت به سال گذشته كه دو فيلم «جدايي نادر از سيمين» و «اخراجي‌ها 3» اكران شد، ‌تغييري نكرده است بلكه بالاتر هم رفته است.

وي در عين حال گفت: اين نكته را نبايد فراموش كرد كه امسال قيمت بليت نسبت به سال گذشته در سينما «آزادي» هزار تومان افزايش يافته است و در واقع مي‌توان گفت افزايش فروش سينما «آزادي» نسبت به سال گذشته ناشي از افزايش بليت سينما است.

مدير سينما آزادي با تأكيد بر اينكه ميزان فروش و مخاطب مربوط به روزهايي است كه همه پنج فيلم اكران نوروزي روي پرده اين سينما بودند گفت: از زماني كه «گشت ارشاد» و «خصوصي» را از اكران برداشتيم،‌ با افت شديد مخاطب و فروش مواجه بوده‌ايم اكنون نيز براي جبران اين افت «چيزهايي هست كه نمي‌داني»، «ساعت شلوغي» و «شب» را به جمع فيلم ‌هاي روي پرده‌‌مان اضافه كرديم و فكر مي‌كنيم بتوانيم با اين فيلم‌ها افت حاصل را جبران كنيم.

وي در پايان گفتگو درباره افزايش قيمت بليت سينما و نظر مخاطبان در اين باره عنوان كرد: تماشاچي سينما «آزادي» با ساير سينماها متفاوت است. كسي كه به اين سينما مي‌آيد توقع كيفيت سرويس‌ ها و خدمات خاصي را دارد و ما اكنون با بليت 5 هزار تومان مشكلي نداريم.

پاسبانيان مدير سينما «استقلال» كه سرگروه فيلم سينمايي «قلاده‌هاي طلا» را نيز در اختيار دارد با بيان اينكه استقبال نوروزي مخاطبان بسيار فوق‌العاده بوده است گفت: با گذشت چندين روز از آغاز اكران «قلاده‌هاي طلا» ما هنوز هم دو سانس فوق‌العاده را هر شب براي مخاطبان اختصاص مي‌دهيم در واقع ما هنوز هم سانس‌هاي ساعت يك بامدادمان هم كاملاً از مخاطبان پر مي‌شود.

وي درباره افزايش قيمت بليت و واكنش مخاطبان نيز بيان كرد: افزايش قيمت بليت در ايام نوروزي هيچ تأثيري روي فروش ما نگذاشته‌ است و مي‌توانم بگويم كه ما اصلاً ريزش مخاطب نداشته‌ايم؛ البته اين موضوع را بايد در نظر گرفت كه سينما «استقلال» در نزديكي پرديس‌هاي سينمايي است و افزايش قيمت آن به چهار هزار تومان قابل پذيرش ‌تر است.

پاسبانيان در پايان سخنانش در مقايسه فروش نوروزي سال 90 و 91 گفت:‌ سال قبل ما «جدايي نادر از سيمين» را انتخاب كرديم كه يك فيلم خاص بود اما امسال هم «قلاده‌هاي طلا» به ما رسيد كه باعث شد نسبت به سال گذشته با توجه به افزايش قيمت بليت هيچ افت فروشي نداشته باشيم اما كمي افت مخاطب داشتيم.

اما مسعود ميررحيمي مدير مجموعه سينمايي شكوفه نظر متفاوتي نسبت به همكارانش نسبت به اكران نوروزي دارد. او در پاسخ به سوالي درباره تعداد مخاطبان اين سينما در ايام نوروز تأكيد كرد: ما با ريزش بسياري در تعداد مخاطبان روبه رو بوده‌ايم. به عنوان مثال مي‌توانم بگويم سال قبل روز چهارم عيد 2900 نفر به پرديس شكوفه آمدند اما امسال تنها 2200 نفرمخاطب داشتيم. وي گفت: مي‌توانم بگويم كه با محاسبات انجام شده تقريباً روزي 700 تا 800 نفر تعداد مخاطبانمان كاسته شده است. مدير پرديس «شكوفه» درباره علت اين ريزش مخاطب نيز افزود: مي‌توان دلايل مختلفي را براي اين موضوع برشمرد، البته استرسي كه فيلم «گشت ارشاد» در مخاطبان سينماي ما ايجاد كرد تأثير گذار بود. اگرچه بعد از اتفاقات ايجاد شده فروش «گشت ارشاد» در سينمايمان بهتر شد اما ما با اين مسأله مواجه شديم كه مردم دوست داشتند فيلم را با آرامش ببينند حتي افرادي كه بليت خريداري مي‌كردند از مسئول فروش مي‌پرسيدند كه آيا امكان دارد فيلم در هنگام نمايش قطع شود‌؟

مدير سينما «شكوفه» در پايان گفتگو درباره افزايش قيمت بليت نيز افزود:‌ افزايش قيمت بليت، كمي كاهش تعداد مخاطب ما را جبران كرده است اما ترجيح مي‌داديم كه مخاطب بيشتري به سينما بيايد.

منبع: روزنامه سينمايي «باني فيلم»
آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 14 فروردين ماه 1391
   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد.  

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir