پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

سینما قدس اردبیل در اینستاگرام کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

تلگرام سینما قدس اردبیل

گوگل پلاس سینما قدس اردبیل

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

 آرشيو  مقالات و نوشته هاي سينمايي   

بازگشت

موسیقی سایت

موسيقي سايت را گوش كنيد

تبلیغات سایت

در اين بخش مي توانيد به آرشيو نوشته ها، يادداشت هاي سينمايي، نقد و تحليل فيلم ها و مقالات سينمايي (بالاخص مقالات حوزه نمايش و اكران كشور) موجود در سايت دسترسي داشته باشيد.

   عنوان يادداشت:

ابراز نگراني سينماداران تهراني از وضعيت گيشه‌‌‌‌

افت شديد فروش سينماها

خبرنگار ايسنا در گفتگوهايي با تعدادي از سينماداران، وضعيت تعدادي از بهترين سينماهاي تهران كه فروش آنها معمولاً خوب بوده است را بررسي كرده است. «وضعيت فروش گيشه سينماها خوب است؟»، شايد بهترين افراد براي پاسخ به اين پرسش، سينماداران باشند، سينماداراني كه اين روز‌ها به شدت از وضعيت فروش و استقبال مردم از فيلم‌هاي سينمايي گلايه دارند.

مدير سينما «عصر جديد» با بيان اينكه اميدوار است «چك» بتواند كمي مشكلات سينماها را حل كند عنوان كرد: اكنون اميدمان در اكران جديد به فيلم سينمايي «چك» است و اميدواريم كه اين فيلم با فروش مناسبي كه داشته باشد از مشكلاتمان بكاهد.

اريكه ايرانيان: فروش ما دهشتناك است نه وحشتناك!

حسين اسلامي ـ مدير پرديس سينمايي «اريكه ايرانيان» ـ با بيان اينكه وضعيت فروش اين سينما در طي هفته ‌هاي گذشته بسيار بد بوده است، گفت: فروش ما در دو سه هفته گذشته، دهشتناك بوده است، به اين معني كه ما حتي نمي‌توانيم فروشمان در اين مدت را وحشتناك توصيف كنيم! وي ادامه داد: فروش ما با فروش ايام عيد همين امسال بسيار متفاوت است و حتي در حال حاضر با اين استقبال مخاطبان و فروش فيلم‌ها، در وضعيت ركود بهمن و اسفند ماه هستيم.

مدير اريكه ايرانيان خاطر نشان كرد: در طول چند هفته گذشته، فروش چهار سالن ما روي هم، يك تا يك و نيم ميليون تومان براي هر روز شده است و پنچ‌شنبه‌ ها و جمعه ‌ها هم به زور به فروش پنج، شش ميليون توماني مي‌رسيم.

اسلامي با بيان اينكه وضعيت فروش فعلي براي سينماها مشكلات جدي را ايجاد مي‌كند، اظهار كرد: اكنون يكي از بزرگترين مشكلات ما هزينه‌هايمان است و حتي كارمان به جايي رسيده كه به فكر تعديل نيرو افتاده‌ايم. وي خاطر نشان كرد: مجتمع اريكه ايرانيان حدوداً هر ماه 80 ميليون تومان هزينه آب، برق، گاز و غيره را دارد. اگر استهلاك دستگاه‌ ها و هزينه‌ هاي ديگر را هم به اين هزينه ‌ها اضافه كنيد، مي‌بينيد كه با فروش فعلي تنها درصدي از اين هزينه ‌ها تأمين مي‌شود.

مدير پرديس اريكه ايرانيان در ادامه سخنانش درباره اينكه چه چيزي باعث به وجود آمدن وضعيت فعلي شده است، گفت: سينماها در تعطيلات عيد امسال، پس از مدت ‌ها فروش خوبي داشتند اما با برخوردي كه با دو فيلم نوروزي شد، مردم به نوعي از آمدن به سينما دلزده شدند و فيلم‌هاي خوبي هم پس از آن ديگر اكران نشدند.

وي در پايان سخنانش ابراز اميدواري كرد: اكنون سه فيلم «روزهاي زندگي»، «چك» و «آخرين سرقت» در سينماها اكران شده است. بسيار اميدوار هستيم كه «چك» بتواند مخاطبان را به سينما جذب كند. همچنين «روزهاي زندگي» هم فيلم بسيار خوبي است اما براي ديده شدنش بايد تبليغات بيشتري داشته باشد، چرا كه فيلمي است كه اگر كسي ببيند، متضرر نخواهد شد.

شكوفه: افت مخاطب 20 هزار نفري در فروردين ماه!

مسعود ميررحيمي ـ مدير پرديس سينمايي «شكوفه» ـ هم در گفتگو با ايسنا وضعيت فعلي را بسيار بد توصيف كرد و گفت: طبق بررسي‌ هايي كه انجام داديم سينما «شكوفه» در فروردين‌ ماه امسال نسبت به زمان مشابه در سال قبل، 20 هزار نفر ريزش مخاطب داشت، در ارديبهشت ‌ماه هم ريزش مخاطبانمان 15 هزار نفر بوده است. البته اين رقم با توجه به افزايش قيمت بليت از سه به چهار هزار تومان است.

وي خاطرنشان كرد: اكنون فيلم «چك» در كنار دو فيلم «نارنجي ‌پوش» و «قلاده‌هاي طلا» قرار گرفته است و اميدواريم كه اين فيلم بتواند كمي از مشكلاتمان را كاهش دهد.

پرديس زندگي: به فكر تعديل نيرو هستيم!

احمدي ـ مدير پرديس سينمايي «زندگي» ـ هم با بيان اينكه در دو سه هفته گذشته اين سينماي چند سالنه تقريباً نيمه تعطيل بوده است، گفت: پس از گذشت مدتي از تعطيلات عيد نوروز، ما سانس ‌هايمان را با چهار پنج نفر آغاز مي‌كرديم و تقريباً مي‌توان گفت سينما نيمه تعطيل بود. حتي مي‌توانيم بگوييم فروشمان در دو هفته گذشته به كمتر از يك ميليون تومان در روز رسيده است.

وي با ابراز اميدواري از اينكه فيلم‌هاي جديد اكران بتواند وضعيت فعلي را سامان بخشند، بيان كرد: در حال حاضر فيلم‌هاي «چك»، «روزهاي زندگي» و «آخرين سرقت» اكران شده‌اند. اميدواريم سينما با اين فيلم‌ها جان بگيرد. البته تجربه نشان داده وقتي مردم مدتي به سينما نمي‌روند، سخت است كه دوباره بخواهيم آن ها را به سينما بياوريم. به همين دليل فكر مي‌كنم هفته اول اكران فيلم‌هاي جديد، باز هم با مشكل كم بودن فروش مواجه باشيم اما اميدواريم در هفته‌ هاي آينده وضعيت فعلي بهتر شود.

عصر جديد: اميدمان به «چك» است

در همين زمينه پارسي ‌نژاد ـ مدير سينما «عصر جديد»، هم با تأكيد بر وضعيت بسيار نابسامان فروش سينماها بيان كرد: فروش فيلم‌ها در چند روز گذشته بسيار بد بوده است. ما در سينما عصر جديد كه سه سالن دارد هم با افت بسيار شديد مخاطب و فروش مواجه بوده‌ايم.

مدير سينما «عصر جديد» با بيان اينكه اميدوار است «چك» بتواند كمي مشكلات سينماها را حل كند عنوان كرد: اكنون اميدمان در اكران جديد به فيلم سينمايي «چك» است و اميدواريم كه اين فيلم با فروش مناسبي كه داشته باشد از مشكلاتمان بكاهد.

پاسبانيان ـ مدير سينما «استقلال» ـ كه تا ديروز سرگروهي «قلاده‌ هاي طلا» را بر عهده داشت هم گفت: ما تاكنون با مشكل فروش مواجه نبوديم، چون «قلاده‌هاي طلا» فروش بسيار خوبي داشت و مي‌توانم بگويم كه در مدت اكران اين فيلم در سينما استقلال، حدود 120 ميليون تومان فروش داشتيم.

وي ابراز اميدواري كرد كه «روزهاي زندگي» كه اكنون جايگزين «قلاده ‌هاي طلا» در اين سرگروه شده است نيز بتواند فروش خوبي داشته باشد. 

منبع: عصر ايران

آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 22 ارديبهشت ماه 1391
   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد.  

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir