پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

سینما قدس اردبیل در اینستاگرام کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

تلگرام سینما قدس اردبیل

گوگل پلاس سینما قدس اردبیل

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

 آرشيو  مقالات و نوشته هاي سينمايي   

بازگشت

موسیقی سایت

موسيقي سايت را گوش كنيد

 

در اين بخش مي توانيد به آرشيو نوشته ها، يادداشت هاي سينمايي، نقد و تحليل فيلم ها و مقالات سينمايي (بالاخص مقالات حوزه نمايش و اكران كشور) موجود در سايت دسترسي داشته باشيد.

   عنوان يادداشت:

حبیب کاوش: وضعیت سینما اسفبار است

افت فروش شديد سينماها

حبيب كاوش: تاکنون چنین وضعیت بدی را در فروش نداشته‌ایم، برای اطمینان از صحت این موضوع می‌توانید از تهیه کنندگان و سینماداران سوال کنید؛ وضعیتی که امروز سینما در آن قرار گرفته بسیار اسفبار است.

حبیب کاوش سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفتگو با ایلنا، در توضیح دلایل خود مبنی بر وضعیت بد سینمایی ایران در شرایط کنونی گفت: به جرأت می‌توانم بگویم در حوزه تولید به مشکل برخورد کرده‌ایم، عده‌ای جرأت تولید ندارند زیرا امروز حداقل ۷۰۰ میلیون تومان هزینه تولید فیلم می‌شود اما بعد بنا به دلايلي اجازه پخش داده نمي‌شود.

سخنگوی شورای صنفی نمایش با ذکر این نکته که سینما سال جدید را خوب شروع کرده بود گفت: با توجه به میزان فروش فروردین امسال در هفته‌ های ابتدایی، ‌سینما روند بسیار خوبی را در سال جدید نوید می‌داد. کاوش گفت: با توجه به اینکه تمامی مراحل قانونی ساخت و نمایش یک فیلم سینمایی در وزارت ارشاد انجام می‌شود، این نهاد در قبال آثار و تولیدکنندگان اثر مسئول است.

وی با ذکر مثالی در این زمینه افزود: هنگامی که مسئله ‌ای در حوزه امنیت اجتماعی برای شما به وجود بیاید به پلیس رجوع می‌کنید اما وقتی به نیروی انتظامی رجوع کردید و این نهاد خود را کنار کشید چه کاری از دست شما بر می‌آید؟

این عضو شورای صنفی نمایش با ابراز نگرانی نسبت به آینده سینما گفت: در شرایطی که حوزه هنری از یک سو و شهرداری تهران از سوی دیگر به سینما حمله می‌کنند، وزارت ارشاد هم خود را کنار می‌کشد هیچ امیدی به سال ۹۱ نداریم، اعتراض خود را هم نسبت به این رویه اعلام کرده‌ایم اما هیچ امیدی به توجه مسئولان نیست. کاوش ادامه داد: هنگامی که قانونی زیرپا گذاشته شود عدم امنیت به وجود می‌آید و در شرایط عدم امنیت تولید، سینما آسیب جدی خواهد خورد.

این فعال باسابقه سینمای ایران با اشاره به سرخوردگی مخاطب از چنین شرایطی گفت: مخاطب هم هنگامی که می‌بیند دیگران به جای او تصمیم گیری می‌کنند با سالن‌ ها قهر می‌کند.

حبیب کاوش با اشاره به دلایل بروز چنین رفتارهایی از حوزه هنری و شهرداری تهران بیان کرد: در جامعه فضایی دو قطبی به وجود آمده که هر کدام از این قطب ‌ها برای رسیدن به اهداف خود سینما را مورد حمله قرار داده‌اند. وی اضافه کرد: این در شرایطی است که همه جا دو قطبی بودن نشان از پویایی دارد و ایرادی ندارد اما متأسفانه اینجا ابزار کار سیاسی شده که سینما را به دلیل جذابیت ‌هایی که دارد قربانی می‌کند‏.

منبع: روزنامه سينمايي «باني فيلم»

آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 27 ارديبهشت ماه 1391
   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد.  

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir