پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

تلگرام سینما قدس اردبیل

کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

 آرشيو  مقالات و نوشته هاي سينمايي   

بازگشت

موسیقی سایت

موسيقي سايت را گوش كنيد

تبلیغات سایت

در اين بخش مي توانيد به آرشيو نوشته ها، يادداشت هاي سينمايي، نقد و تحليل فيلم ها و مقالات سينمايي (بالاخص مقالات حوزه نمايش و اكران كشور) موجود در سايت دسترسي داشته باشيد.

   عنوان يادداشت:

سرتيپي خبر داد :«كلاه قرمزي و بچه ننه» ديجيتالي به سينماها مي‌آيند

حركت به سوي نمايش ديجيتال

علي سرتيپي گفت: اميدواريم كه فيلم‌سينمايي «كلاه قرمزي و بچه ننه» بتواند با تكنولوژي ديجيتال در 70 سينماي كشور به نمايش گذاشته شود.

سخنگوي كانون پخش كنندگان و مديرعامل فيلميران در گفتگو با ايسنا، درباره جلسه‌ اخير كانون پخش كنندگان بيان كرد: جلسه كانون پخش كنندگان با حضور دفاتر مختلف، 18 تير ماه تشكيل شد و آقاي مهندس مسچي مدير عامل موسسه سينماشهر ميهمان ويژه ما بودند.

وي ادامه داد: در اين جلسه درباره‌ معضلات و مشكلات مختلف سينما صحبت شد و اين موضوع كه سينماي ايران در حال حركت به سمت تكنولوژي ديجيتال است به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

پايگاه اطلاع رساني سينما قدس اردبيل

سرتيپي يادآور شد: خوشبختانه كليد اكران فيلم‌ها به صورت ديجيتال با فيلم سينمايي «خوابم مي‌آد» در سينما «شكوفه» آغاز شده است و اين فيلم اكنون با تكنولوژي ديجيتال در 10 سينما در كل كشور در حال نمايش است.
اين پخش كننده با يادآوري برخي از امكاناتي كه تكنولوژي ديجيتال در مقوله فيلمسازي و نمايش آن دارد اظهار كرد:‌ تنها يكي از ويژگي ‌هاي تكنولوژي اكران به صورت ديجيتال اين است كه ديگر كپي گرفتن از فيلم‌ها نيازي نيست و هزينه‌هاي اين بخش از بين خواهد رفت. ضمن آنكه نمايش فيلم‌ها به صورت ديجيتال، كيفيت صدا و تصوير بسيار بهتري نسبت به نسخه‌ هاي 35 ميليمتري دارد.

سخنگوي كانون پخش كنندگان در پايان سخنانش ابراز اميدواري كرد: فيلم سينمايي «كلاه قرمزي و بچه ننه» ظرف يك ماه آينده بتواند در 70 سينما به صورت ديجيتال به نمايش گذاشته شود. سرتيپي در عين حال خاطر نشان كرد: اكنون موسسه سينماشهر با تمام امكاناتش در حال تلاش است تا سينماي ايران به سمت نمايش ديجيتال فيلم‌ها برود و ما هم اميدواريم كه به زودي به اين مهم دست پيدا كنيم.

منبع: خبرگزاري ايسنا

آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 18 تير ماه 1391
   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد.  

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir