پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

تلگرام سینما قدس اردبیل

کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

 آرشيو  مقالات و نوشته هاي سينمايي   

بازگشت

موسیقی سایت

موسيقي سايت را گوش كنيد

تبلیغات سایت

در اين بخش مي توانيد به آرشيو نوشته ها، يادداشت هاي سينمايي، نقد و تحليل فيلم ها و مقالات سينمايي (بالاخص مقالات حوزه نمايش و اكران كشور) موجود در سايت دسترسي داشته باشيد.

   عنوان يادداشت:

ایلنا نوشت: توضیح سیدضیاء هاشمی درباره جزئیات توافق نامه ارشاد و حوزه هنری

حوزه هنري توافقات خود را زير پا گذاشت

سرانجام پس از کش و قوس های فراوان، سید ضیاء هاشمی رئیس شورای صنفی نمایش جزئیات تفاهم نامه اخیر وزارت ارشاد و حوزه هنری را توضیح داد.

هاشمی در گفت‌گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به تفاهم نامه صورت گرفته بین وزارت ارشاد و حوزه هنری اظهار داشت: اواخر مرداد ماه پس از چند جلسه که بین وزیر ارشاد و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، تفاهم نامه‌ای در چهار بند آماده و برای تائید به رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ارسال شد.وی ادامه داد: این تفاهم نامه چهار بند دارد که مشروح آن به شرح زیر است:

1)      حوزه هنری می‌تواند فیلم‌های جشنواره فیلم فجر را تماشا کند و نظر خود را درباره آنها حداکثر تا یک ماه بعد از جشنواره اعلام و وضعیت فیلم‌هایی را که می‌خواهد نمایش دهد محرمانه به ارشاد اعلام کند.

2)      فیلم‌هایی که بعد از جشنواره و در طول سال قصد نمایش آنها را دارد؛ توسط حوزه هنری بررسی می‌شود و حوزه هنری درباره فیلم‌هایی که نمی‌خواهد اکران کند نظرش را به صورت محرمانه به ارشاد اعلام می‌کند.

3)      سینما آزادی به دلیل اهمیت آن و اینکه مدیریت آن با شهرداری تهران مشترک است از این تفاهم نامه مستثنی است.

4)      سینماهای حوزه هنری در شهرستانها از این قاعده مستثنی هستند.

هاشمی ادامه داد: رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در مورخ چهار شهریور با ارسال نامه‌ای به وزیر ارشاد موافقت خود را با این تفاهم نامه اعلام کرد و افزود که در بند سه پیرامون سینما آزادی مدیریت این سینما با حوزه هنری است ولی کل موضوع اشکالی ندارد.

سيد ضياء هاشمي

رئیس شورای صنفی نمایش تأکید کرد: بعد از اعلام نظر رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تفاهم نامه به صورت تلفنی به نماینده حوزه هنری در شورای صنفی نمایش اعلام شد و شورای صنفی نمایش نیز به درخواست وزیر از مواضع خود کوتاه آمد و اکران فیلم‌ها در سینماهای حوزه هنری ادامه پیدا کرد.

وی ادامه داد: امروز متأسفانه با توجه به اتفاقاتی که برای تعدادی از فیلم‌ها رخ داده است مشخص شده که حوزه هنری تفاهم نامه را زیر پا گذاشته است.

هاشمی همچنین در مورد چهار پروانه ساختی که به تازگی برای حوزه هنری صادر شده است؛ گفت: این پروانه‌ ها به درخواست حوزه هنری و توسط رئیس سازمان سینمایی صادر شده است و درخواست این پروانه ساخت ‌ها از طریق شورای پروانه ساخت نبوده است و به نظر می‌رسد از طریق ریاست سازمان سینمایی این تصمیم گرفته شده است.

منبع: خبرگزاري ايلنا

آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 07 مهر ماه 1391
   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد.  

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir