پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

تلگرام سینما قدس اردبیل

کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

 آرشيو  مقالات و نوشته هاي سينمايي   

بازگشت

موسیقی سایت

موسيقي سايت را گوش كنيد

در اين بخش مي توانيد به آرشيو نوشته ها، يادداشت هاي سينمايي، نقد و تحليل فيلم ها و مقالات سينمايي (بالاخص مقالات حوزه نمايش و اكران كشور) موجود در سايت دسترسي داشته باشيد.

   عنوان يادداشت:

حوزه هنری و سازمان سینمایی بازیگران اصلی تراژدی فرهنگی اخیر هستند

جدیدترین بیانیه‌ دست‌اندرکاران فیلم‌های تحریمی حوزه هنری

کارگردانان و تهیه‌کنندگان فیلم‌های تحریمی حوزه هنری جدیدترین بیانیه ‌شان را منتشر کردند. در این بیانیه آمده است: «در شرایطی که اقدامات انحصارطلبانه، فراقانونی و سیاسی حوزه هنری در خصوص عدم اکران برخی فیلم ‌ها حیات سینمای ملی را به مخاطره انداخته است، تعدادی از همکاران که در ظاهر شعار دوستی می‌دهند و ادعای مدیریت سینما را دارند به جای واکنش در برابر تحرکات متوهمانه حوزه در خفا به همکاری تنگاتنگ با آن نهاد مشغولند و به نظر می‌رسد مزد سکوت خود را دریافت می‌کنند. 

مهناز افشار در نمايي از فيلم سينمايي برف روي كاج ها

مشاهده‌ عملکرد ماه ‌های اخیر حوزه‌ هنری نشان می‌دهد که این تشکیلات ریشه‌ دار، سینما را دولتی و بیش از پیش سفارشی می‌خواهد؛ وظیفه‌ای که سازمان سینمایی از انجام تمام و کمال آن عاجز مانده است. از حوزه‌ هنری با وجود مدیران فعلی بیش از این هم انتظاری نیست اما کنار آمدن سینماگران مدعی که مسئولیت‌ های صنفی را هم عهده ‌دار هستند، با اقدامات نامشروع حوزه‌ هنری جای شگفتی و پرسش دارد! 

برای ما که ماههاست در انتظار نمایش فیلم‌هایمان هستیم، تفاوتی میان عملکرد حوزه‌ی هنری و سکوت سازمان سینمایی وجود ندارد و معتقدیم هر دو نهاد به سهم خود بازیگران اصلی تراژدی فرهنگی اخیرند. پس ناامید از حمایت‌ های دولتی و یاری دوستان مدعی، باز هم چشم امید به بخش خصوصی و بزرگان سینما داریم که برای نجات از آشفتگی‌ های موجود به فکر راه حلی باشند.» 

امضاء کنندگان این بیانیه عبارتند از:
سيد جمال ساداتیان، پیمان معادی (برف روی کاج ها)، عبدالرضا کاهانی (بی خود و بی جهت)، مانی حقیقی (پذیرایی ساده)، علی سرتیپی، مهدی کرم پور (پل چوبی)، غلامرضا موسوی، فریدون جیرانی (من مادر هستم)، مرتضی شایسته، مصطفی شایسته (من همسرش هستم).

منبع: سايت سينمايي «سي نت»

آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 05 آبان ماه 1391
   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد.  

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir