پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

تلگرام سینما قدس اردبیل

کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

 آرشيو  مقالات و نوشته هاي سينمايي   

بازگشت

موسیقی سایت

موسيقي سايت را گوش كنيد

تبلیغات سایت

در اين بخش مي توانيد به آرشيو نوشته ها، يادداشت هاي سينمايي، نقد و تحليل فيلم ها و مقالات سينمايي (بالاخص مقالات حوزه نمايش و اكران كشور) موجود در سايت دسترسي داشته باشيد.

   عنوان يادداشت:

حواله «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» به سینماي حوزه هنري داده نشد

تحريم دوباره سينماي آزادي از سوي شوراي صنفي

شورای صنفی نمایش در جدیدترین تصمیم خود باز هم سینمای «آزادی» را تحریم کرده است. شورای صنفی نمایش به دلیل تحریم شش فیلم از سینمای ایران تصمیم گرفته است که حواله دو فیلم «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» و «پله آخر» را برای سینما «آزادی» صادر نکند.

اگرچه قرار است فیلم‌های جدید از امروز 8 آذر ماه در سینماها اکران شوند اما با این تصمیم شورای صنفی نمایش، سینما «آزادی» کاملاً از چرخه این اکران حذف می‌شود چرا که حوزه هنری به عنوان یکی از مالکان سینما آزادی، پیش از این «من مادر هستم» و «بی‌خود و بی‌جهت» را برای نمایش در سینماهایش تحریم کرده بود و حالا هم شورای صنفی حواله «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» و «پله آخر» را به این سینما نمی‌دهد با این روند به نظر می‌رسد سینما آزادی نتواند مجوز اکران «تهران 1500» را از هفته آینده دریافت کند.

حبیب کاوش سخنگوی شورای صنفی نمایش ضمن تأیید حواله ندادن به سینما «آزادی» برای دو فیلم «زندگی خصوصی آقا و خانم میم»‌و «پله آخر» به ایسنا گفت: تا زمانی که حوزه هنری به روند فعلی ‌اش ادامه دهد این مشکل پیش می‌آید، این تقاضای اهالی سینماست. این دومین بار در طول مجادله حوزه هنری و سازمان سینمایی است که شورای صنفی نمایش اقدام به تحریم سینما «آزادی» به عنوان اصلی ‌ترین سینمای تحت مدیریت حوزه هنری می‌کند.

گرچه اقدام به تحریم سینما آزادی از سوی شورای صنفی نمایش به نظر یک اقدام مقابله ‌ای با تصمیمات حوزه هنری در برابر اکران برخی فیلم‌هاست اما سینمای ایران این روزها حال و روز خوبی در جذب مخاطب ندارد و در همین شرایط مجموعه سینمایی آزادی هنوز هم پر مخاطب ‌ترین سینمای کشور است.

مدیر سینما آزادی: كار شورای صنفی غير قانوني است
اين درحالي است كه مدیر سینما آزادی با اشاره به این که شورای صنفی نمایش نمی‌تواند غیر قانونی عمل کند گفت: پیش از این ثبت قرارداد نمایش «پله آخر» در رسانه‌ ها توسط شورای صنفی نمایش اعلام شده است اما هنوز حواله نمایش فیلم ارائه نشده است.

رضا سعیدی‌پور در گفتگو با فارس درباره حواله دو فیلم «پله آخر» و «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» گفت: ما قرارداد با دفاتر پخش فیلم‌ های « پله آخر» و «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» و «تهران 1500» بستیم و به شورای صنفی برای ثبت ارایه دادیم اما هنوز حواله نمایش این فیلم‌ ها به ما ارائه نشده است.

قرارداد نمایش «پله آخر» در شورای صنفی ثبت شده است
وی در ادامه گفت: درباره فیلم «پله آخر» هفته ‌های گذشته شورای صنفی نمایش قرارداد ثبت نمایش فیلم را اعلام کردند، اما باید حواله نمایش فیلم به ما از سوی شورای صنفی نمایش ارایه شود که متأسفانه هنوز ارایه نشده است. البته شورای صنفی نمایش نمی تواند غیرقانونی عمل کند و حواله‌ای را که پیش از این اعلام کرده است نگه دارد و ارایه ندهد. ممکن است دو فیلم «تهران 1500» و «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» در شورای صنفی نمایش ثبت نشده باشد اما «پله آخر» ثبت و در رسانه ‌ها اعلام شد. وی درباره عدم ارایه حواله نمایش فیلم گفت: من نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده است که دوباره شورای صنفی نمایش سینما آزادی را تحریم کرده است. مدیر سینما آزادی در خاتمه افزود: هنوز حواله فیلم های «پله آخر» و «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» صادر نشده و به دست ما نرسیده است و البته هنوز شورای صنفی نمایش به صورت کتبی و رسمی به ما چیزی را اعلام نکرده است و تا حواله ارائه نشود نمی‌توانیم دو فیلم «پله آخر» و «زندگی خصوصی...» را در سینما آزادی به نمایش بگذاریم.

روح ا... حجازي: بازي ‌هاي سياسي به حذف سينما منجر مي‌شود 
روح ا... حجازي نيز گفت: دولت و مجلس بايد با ورود پيدا كردن به اين مشكلات با ميانداري و پدري كردن مسائل را حل كنند. كارگردان فيلم سينمايي «زندگي خصوصي آقا و خانم ميم» در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در نهايت تأسف در كشور ما فرهنگ بچه آخر آن لك لك داستان ‌هاي قديمي است كه برخلاف تأكيد و فرامين مقام معظم رهبري بر روي فرهنگ به خصوص عرصه سينما مورد غفلت و ناديده گرفته شده است. وي ادامه داد: متوليان فرهنگي در نهادهاي مختلف جامعه به جاي فكر بر روي فرهنگ اين مرز و بوم درگير بازي ‌هاي سياسي شده‌اند و تنها سينما در اين ميان لطمه مي‌بيند. كسي دلسوز سينماي ما نيست بايستي كسي فراتر از اين افراد حال حاضر براي رفع مشكلات جلوي اين گونه حركت‌ها را بگيرد در غير اين صورت و با پيش روي اين وضع ديگر سينمايي نخواهيم داشت. حجازي عنوان كرد: فيلمسازان و تهيه كنندگان به خاطر شرايط موجود بي رغبت و بي انگيزه شده ‌اند اطلاعي از كجا هدايت شدن اين اتفاقات ندارم ولي اين بازي خطرناك شروع شده منجر به حذف سينما خواهد شد. براي من انجام ندادن تلاشي براي رفع اين مشكلات خيلي عجيب است.

نمایی از فیلم سینمایی زندگی خصوصی آقا و خانم میم

اين كارگردان افزود: نبايد براي مشكلات كوچك و اشتباهات كل سينما را زير سوال ببريم سينماي ما جز پر افتخارترين و پرتوليد‌ترين سينماهاست. به وجود آ‌وردن دلسردي بين اهالي سينما و همچنين حذف سينما خيانت است.

منبع: روزنامه سینمایی «بانی فیلم»

آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 08 آذر ماه 1391
   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد.  

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir