پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

تلگرام سینما قدس اردبیل

کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

 آرشيو  مقالات و نوشته هاي سينمايي   

بازگشت

موسیقی سایت

موسيقي سايت را گوش كنيد

تبلیغات سایت

در اين بخش مي توانيد به آرشيو نوشته ها، يادداشت هاي سينمايي، نقد و تحليل فيلم ها و مقالات سينمايي (بالاخص مقالات حوزه نمايش و اكران كشور) موجود در سايت دسترسي داشته باشيد.

   عنوان يادداشت:

کارگردان فیلم گشت ارشاد پیش نماز سینماگرها شد و گفت: این بازی انتخاباتی حوزه و شهرداری است

بیانیه سینماگرها: چرا وقت جابه جایی 3000 میلیارد‌ به خیابان نریختیم!

سعید سهیلی کارگردان فیلم‌ جنجالی «گشت ارشاد» که در این تجمع حضور یافته بود به خبر آنلاین گفت: «همه این حرکت ‌ها ناشی از فعالیت‌ های انتخاباتی است و این موضع ‌گیری ‌ها جدید نیست. از اول سال شروع شده و مطمئن باشید انتخابات که برگزار شود این داستان‌ ها فروکش می‌کند.» او افزود: «اگر نامزدهای مطلوب حوزه هنری و شهرداری انتخاب شوند ما شاهد جریاناتی از این دست نخواهیم بود.»

سهیلی متذکر شد: «کسانی که این تجمع را راه انداختند کسانی هستند که بازی سیاست را به میدان فرهنگ و سینما آورده‌اند. چوب این موضوع را فیلمسازانی می‌خورند که اصلاً نمی‌خواهند وارد بازی ‌های سیاسی شوند.» او در پایان تأکید کرد: «کسانی که الان فیلم‌ هایشان مورد حمله قرار می‌گیرد کارنامه‌ شان نشان می‌دهد که فیلمهایشان در چارچوب نظام بوده‌ است.»

برخی می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند

غلامرضا موسوی تهیه کننده فیلم «من مادر هستم» نیز که در این تجمع حضور داشت  گفت: «مقام معظم رهبری بارها حکم به آرامش داده‌ و فرموده‌اند که فضا قبل از انتخابات متشنج نشود، ولی بعضی‌ ها بر خلاف این توصیه دارند آن را گل ‌آلود می‌کنند تا ماهی ‌های خود را بگیرند و با رقبایشان تسویه حساب سیاسی کنند.»

جامعه باید سعه‌ صدر داشته باشد البته چارچوب ها باید رعایت شود.

از سوی دیگر وزیر ارشاد در جدیدترین اظهارنظرش درباره‌ اعتراض برخی گروه‌ ها به اکران بعضی فیلم ‌ها گفت: از نقد استقبال می‌کنیم اما باید در محیط منطقی بحث شود و فضا به سمتی برود که خود تهیه کننده و کارگردان جوابگوی نقدها باشند البته ما هم وظیفه نظارتی خود را انجام می‌دهیم.

سید محمد حسینی بدون نام بردن از فیلم خاصی، تصریح کرد: در برخی فیلم ‌ها وقتی می‌خواهیم نشان دهیم شیوه زندگی برخی خانواده‌ ها اسلامی نیست باید نشان داد چه تخلفات و روابط نامناسبی دارند که منجر به بن‌ بست ‌هایی در زندگی آنها می‌شود. گاهی فیلم می‌خواهد به موضوعی اشاره کند و بعد تبعات منفی آن را بیان کند که این برای جامعه پند آموز است، لذا جامعه باید سعه‌ صدر داشته باشد البته چارچوب ها باید رعایت شود.

   بیانیه سینماگران:

و بالاخره سینماگران حاضر در تحصن مقابل وزارت ارشاد با انتشار بیانیه‌ای، تجمع را ترک کردند. در متن این بیانیه آمده است: «با استعانت از خداوند بزرگ و پیروی از مقام معظم رهبری و با رهپویی از شهدای مظلوم انقلاب اسلامی ما اهالی سینه سوخته سینما با گردهمایی خود در مقابل وزارت ارشاد و در مواجهه با گروهی که خود را انصار می‌نمایدند و با الفاظ رکیک‌، مسئولین فرهنگی و سیاسی را نام می‌بردند‌، اعلام می‌داریم:

الف) اگر کسی راجع به فیلمی اعتراضی دارد نباید کف آسفالت خیابان با فحاشی به مسئولان و دیگران به آن بپردازد.

ب) مگر زمانی که به گرانی ارز اعتراض داشتیم به خیابان ها ریختیم؟ مگر سه هزار میلیارد تومان در بانک‌ ها غیرقانونی جابجا شد به خیابان ‌ها ریختیم؟

ج) ما اعتقاد داریم اعتراض به این چند فیلم فقط یک بهانه است و بیشتر اهداف سیاسی را دنبال می‌کند.

د) ما اهالی سینما تا افشای این حرکت... در صحنه باقی خواهیم ماند.

ه) ما از مسئولین فرهنگی و سیاسی می‌خواهیم قرص و محکم در مواضع بر حق خود بایستند و از این حرکت ‌های انحرافی سیاسی هیچ گونه هراسی نداشته باشند.»

گرچه هم انصار حزب الله و هم سینماگران به دو گونه متفاوت مسئولان وزارت ارشاد را خطاب قرار می‌دهند اما تاکنون جز یکی از مسئولان وزارت ارشاد در خارج از ساختمان وزارتخانه حضور نیافته است ضمن اینکه تنها لحظاتی علیرضا سجادپور معاون فعالیت ‌های سازمان سینمایی از کنار پنجره و از پشت پرده لحظاتی بیرون را نگاه کرد.

منبع: سایت سینمایی «کافه سینما»

آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 11 آذر ماه 1391
   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد.  

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir