پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

تلگرام سینما قدس اردبیل

کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

 آرشيو  مقالات و نوشته هاي سينمايي   

بازگشت

موسیقی سایت

موسيقي سايت را گوش كنيد

تبلیغات سایت

در اين بخش مي توانيد به آرشيو نوشته ها، يادداشت هاي سينمايي، نقد و تحليل فيلم ها و مقالات سينمايي (بالاخص مقالات حوزه نمايش و اكران كشور) موجود در سايت دسترسي داشته باشيد.

   عنوان يادداشت:

فروش چشمگیر فیلم هایمان پاسخ قاطعی به تهمت های بی ادبانه است

نامه سرگشاده فیلمسازان فیلم های تحریم شده به رئیس حوزه هنری

فروش چشمگیر فیلم‌های ما در دو ماه گذشته پاسخ قاطعی به تهمت ‌های بی ‌ادبانه و بی ‌اساس شما مبنی بر «غیر اخلاقی» و «ضد ارزشی» بودن این فیلم‌ ها بوده است.‌ به گزارش خبرنگار سینماپرس، فیلم های «بی خود و بی جهت»، «من مادر هستم»، «پذیرایی ساده»، «برف روی کاج ها»، «پل چوبی» و «من همسرش هستم» از سوی حوزه هنری تحریم شدند و این در حالی بود که «من مادر هستم» و «بی خود و بی جهت» بدون سینماهای این نهاد در تهران و شهرستان ها و به صورت محدود اکران شدند. اما این دو فیلم فروش بالایی داشتند و به همین دلیل این فیلمسازان خطاب به رئیس حوزه هنری نامه ای سرگشاده منتشر کردند. در متن این نامه آمده است:

«جناب آقای مومنی
مدیر محترم حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی

با سلام،
در جریانید که تا امروز سه فیلم از شش فیلمی که توسط جنابعالی و کارگزارانتان تحریم شده ‌اند به نمایش عمومی درآمده‌اند. مردم کشورمان با استقبال گسترده خود از این سه فیلم برای چندمین بار در تاریخ کشورمان ثابت کردند که خود صاحب عزم و اقتدار و اندیشه‌ اند و به تحریم ‌کنندگان و دیگر مدعیان اجازه دخالت در قضاوت ‌های خود نمی‌دهند. از نظر ما، فروش چشمگیر فیلم‌های ما در دو ماه گذشته پاسخ قاطعی به تهمت ‌های بی ‌ادبانه و بی ‌اساس شما مبنی بر «غیر اخلاقی» و «ضد ارزشی» بودن این فیلم‌ها بوده است.

اکران «من همسرش هستم»، «من مادر هستم» و «بی ‌خود و بی‌جهت»، موجب تزریق شوری دوباره به پیکر سینمای ایران شده؛ شوری که سالن‌ های سینمای شما، به خواست خود شما، از آن محروم مانده ‌اند. گفتگوهای متعددی که پیرامون اکران این سه فیلم در سطح جامعه درگرفته ‌اند، بار دیگر نشان داده ‌اند که در این کشور میزان، فقط و فقط رأی ملت است و بس. موافقان و مخالفان فیلم ‌های ما، پس از دیدن فیلم ‌ها موفق شده‌ اند تا با استناد به آنچه خود دیده‌اند و نه آنچه از جانب شما به آنها تکلیف شده، نقطه ‌نظرات خود را با یکدیگر در میان بگذارند و صدای یکدیگر را بشنوند. به گمان ما، این فضا مصداق بارز یک جامعه‌ سالم است، جامعه ‌ای که شهروندانش محصولات فرهنگی پیرامونشان را به چشم خود می‌بینند، درباره کیفیت هنری و اخلاقی آنها به بحث می‌نشینند و هر یک برای خود به نتیجه می‌رسند.

حال، با استناد به ارزش‌ های غیر قابل کتمان همین فضای پرشور، ما سازندگان شش فیلم تحریمی مایلیم در مقابل انظار عمومی با شما صحبت کنیم تا هم نقطه ‌نظرهای شما را درباره فیلمهایمان بهتر درک کنیم و هم شما را در جریان نقطه‌ نظرهای خود قرار دهیم. اکران سه فیلم دیگر ما «پذیرایی ساده»، «پل چوبی» و «برف روی کاج‌ها» در راه است و بی‌شک شما نیز بر این باورید که، در نهایت، فقط گفتگوی رو در رو و صادقانه و نه تهدید و تحریم و توطئه پشت درهای بسته می‌تواند این سوء تفاهم بزرگ سینمای ایران را برطرف کند.

امیدواریم با پاسخ مثبت خود به این دعوت، ثابت کنید که حوزه هنری همچنان قادر است عضوی پویا، متعهد و محترم در جامعه هنری کشورمان باشد.

با احترام، 
پیمان معادی، جمال ساداتیان (برف روی کاج‌ها)، رضا کاهانی (بی‌خود و بی‌جهت)، مانی حقیقی (پذیرایی ساده)، مهدی کرم‌پور، علی سرتیپی (پل چوبی)، مصطفی شایسته، مرتضی شایسته (من همسرش هستم)، فریدون جیرانی، غلامرضا موسوی (من مادر هستم).»

منبع: سایت سینمایی «سینماپرس»

آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 27 آذر ماه 1391
   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد.  

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir