پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

تلگرام سینما قدس اردبیل

کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

 آرشيو  مقالات و نوشته هاي سينمايي   

بازگشت

موسیقی سایت

موسيقي سايت را گوش كنيد

تبلیغات سایت

در اين بخش مي توانيد به آرشيو نوشته ها، يادداشت هاي سينمايي، نقد و تحليل فيلم ها و مقالات سينمايي (بالاخص مقالات حوزه نمايش و اكران كشور) موجود در سايت دسترسي داشته باشيد.

   عنوان يادداشت:

ایسنا نوشت: اعتراض علی مصفا و لیلا حاتمی به روند اکران «پله آخر»

تاوان مستقل بودن

علی مصفا و لیلا حاتمی کارگردان و بازیگر «پله آخر» در یادداشتی نسبت به وضعیت پیش آمده برای اکران این فیلم اعتراض کردند. در این یادداشت که در اختیار بخش سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با عنوان «تاوان مستقل بودن» قرار گرفته، آمده است:

«فیلم سینمایی «پله آخر» فیلمی است به معنای واقعی مستقل که در وانفسای تولید فیلم با وجود همه مشکلات و بی پناهی ‌ها بدون حاشیه و مظلوم نمایی‌ های مرسوم برای اکران آماده شده است و اکنون بیش از یک ماه از امکان اکران خود را در اختلاف میان نهادهای مختلف از دست داده است. ریشه‌ های اختلافات موجود را نمی‌دانیم، فقط این را می‌دانیم که حق همه فیلم های ایرانی است که از امکانی یکسان برای اکران در تمام سینماهای کشور برخوردار باشند. این را نمی ‌فهمیم که چطور هزینه این اختلافات و گروکشی ‌ها باید بر دوش این فیلم باز شود که نه مانند بسیاری از فیلم‌ های موفق تجاری می‌تواند حسرتی بر دل جناح مقابل بنشاند و نه دلگرمی و وابستگی به هیچ نهادی در جناح دیگر جبران زیان و خسارتش را تضمین می‌کند.

خانم لیلا حاتمی در نمایی از فیلم سینمایی پله آخر

علی مصفا در نمایی از پشت صحنه فیلم سینمایی پله آخر

نمی‌دانیم به کدام یک از طرفین دعوا باید اعتراض کرد و می‌دانیم که صدایمان به جایی نمی‌رسد. این بی ‌شک تاوان و تنبیهی است برای مستقل بودن فیلمی که قربانی زور آزمایی دوستان سابق شده است.»

به گزارش ایسنا، فیلم «پله آخر» به کارگردانی علی مصفا قرار بود با سرگروهی سینما «آزادی» اکران شود که به دلیل حواشی ندادن حواله‌ اکران به این سینما از سوی شورای صنفی نمایش به تعویق افتاد. علی مصفا این روزها مقابل دوربین جدیدترین ساخته‌ی اصغر فرهادی در پاریس است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 05 دی ماه 1391
   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد.  

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir