پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

تلگرام سینما قدس اردبیل

کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

 آرشيو  مقالات و نوشته هاي سينمايي   

بازگشت

موسیقی سایت

موسيقي سايت را گوش كنيد

تبلیغات سایت

در اين بخش مي توانيد به آرشيو نوشته ها، يادداشت هاي سينمايي، نقد و تحليل فيلم ها و مقالات سينمايي (بالاخص مقالات حوزه نمايش و اكران كشور) موجود در سايت دسترسي داشته باشيد.

   عنوان يادداشت:

علی سرتیپی: به لطف حوزه هنری سال آینده گیشه سینما تعطیل است

شرایط بحرانی بخش خصوصی در سینمای ایران

تهیه کننده فیلم «پل چوبی» در مورد ساخته نشدن فیلم هایی با موضوع خانواده گفت: بسیاری از فیلم هایی که در جشنواره حضور دارند را دیده ام، این فیلم ها نشان می دهد که دخالت های حوزه هنری و نهادهای دیگر، شرایطی را ایجاد کرد که بخش خصوصی از تولید دست کشیده اند.

علی سرتیپی؛ تهیه کننده و پخش کننده سینما

علی سرتیپی تهیه کننده سینما در گفتگو با خبرنگار سینماپرس با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به اینکه به عنوان یک پخش کننده در سینما نیز فعالیت می کنم، بسیاری از فیلم هایی که در جشنواره حضور دارند را دیده ام، این فیلم ها نشان می دهد که دخالت های حوزه هنری و نهادهای دیگر، شرایطی را ایجاد کرد که بخش خصوصی از تولید دست کشیده و همه فیلم ها به سمت دولتی شدن پیش رود.

وی تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در چنین شرایطی، سر قیف خروجی سینما را تنگ تر کرده و محافظه کار شده و شرایطی ایجاد شد که فیلم ها مضمونی خنثی داشته و حرفی برای گفتن نه در سینمای ایران و نه در سینمای جهان داشته باشند. این فیلم ها تنها پول بیت المال را خرج کرده اند.

تهیه کننده «پل چوبی» ادامه داد: نشانه های دخالت حوزه هنری در روند تولید و اکران فیلم ها در سال آینده مشخص می شود، بی شک این تأثیرات در خرداد و تیر ماه به اوج خود خواهد رسیده و مشکلاتی که برای سینما، سالن ها و گیشه ها پیش خواهد نمود پیدا کرده و سینمای حرفه ای دچار آسیب می شود. وی ابراز داشت: این اتفاقات سبب شده تا فیلمسازان به سمت سینمای اجتماعی نروند، تولیداتی که در این دوره به جشنواره فیلم فجر رسیده را می توان زنگ خطری برای سینمای ایران دانست.

سرتیپی با باشاره به اینکه اگر نتوانیم بدی را در فیلم های خود به نمایش گذاریم، خوبی دیده نخواهد شد، گفت: مگر سلحشور در فیلم «حضرت یوسف» بدی، خیانت و فساد را به نمایش نگذاشت. فیلمی که از قرآن گرفته شده بود. متأسفانه حوزه هنری شرایط را به سمتی برد که وضعیت بدی برای سینمای ایران ایجاد شد. البته نباید فراموش کرد که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به جای مقابله با این اعتراضات، از خود ضعف نشان داد و عقب نشست.

وی با تأکید اینکه سال آینده، سال بدی برای گیشه خواهیم داشت، ابراز داشت: حوزه هنری سه فیلم سینمایی را تولید کرده و ادعا دارد که این سه فیلم جزو فیلم های فاخر و بدون مشکل در سینمای ایران خواهد بود، امیدوارم این دوستان فیلم های خود را سال آینده در سینماها اکران کرده و ما نیز با دیدن آن بعد از این همه سال فعالیت در سینما یاد بگیریم چگونه باید فیلم ساخت.

منبع: شبکه خبری سینمای ایران | کد خبر: 39860

آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 18 دی ماه 1391
   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد.  

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir