پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

تلگرام سینما قدس اردبیل

کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

 آرشيو  مقالات و نوشته هاي سينمايي   

بازگشت

موسیقی سایت

موسيقي سايت را گوش كنيد

تبلیغات سایت

در اين بخش مي توانيد به آرشيو نوشته ها، يادداشت هاي سينمايي، نقد و تحليل فيلم ها و مقالات سينمايي (بالاخص مقالات حوزه نمايش و اكران كشور) موجود در سايت دسترسي داشته باشيد.

   عنوان يادداشت:

مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در سالن همایشهای برج میلاد برگزار شد

برندگان سیمرغ بلورین سی و یکم معرفی شدند | استرداد با 4 و دربند با سه سیمرغ در صدر

مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در سالن همایشهای برج میلاد برگزار شد و برندگان معرفی شدند. لیست کامل برگزیدگان به شرح زیر است:

بهترین فیلم: محسن علی اکبری/ بنیاد سینمایی فارابی (استرداد)

دیگر نامزدها: پورشريف / موسسه (برلین منفی 7) | سمواتی / بنیاد (دربند) | محمود رضوی مجد (دهلیز) | فرامرز قریبیان (گناهکاران)

بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در بخش مسابقه سینمای ایران به طور مشترک: حوض نقاشی (مازیار میری) و هیس دخترها فریاد نمی زنند (پوران درخشنده)

بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در بخش مسابقه بین الملل: قاعده تصادف (بهنام بهزادی)

بهترین فیلم از نگاه ملی: زیباتر از زندگی (انسیه شاه حسینی)

بهترین کارگردانی: پرویز شهبازی (دربند)

جایزه ویژه هیأت داوران: علیرضا داودنژاد (کلاس هنرپیشگی)

دیگر نامزدها: علی غفاری (استرداد) | بهروز شعیبی (دهلیز) | بهنام بهزادی (قاعده تصادف)

بهترین فیلمنامه: بهنام بهزادی (قاعده تصادف)

دیگر نامزدها: رضازاده / طالب زاده (استرداد) | پرويز شهبازي (دربند) | علي اصغري (دهلیز) | محمدسام قريبيان (گناهکاران) | علیرضا داودنژاد (کلاس هنرپیشگی)

بهترین بازیگر نقش اول مرد: حمید فرخ نژاد (استرداد)

دیگر نامزدها: مهران احمدی (روز روشن) | امیر جعفری (قاعده تصادف) | اکبر عبدی (رسوایی) | رضا عطاران (دهلیز)

بهترین بازیگر نقش اول زن: هانیه توسلی (دهلیز)

دیگر نامزدها: نازنین بیاتی (دربند) | نگار جواهریان (حوض نقاشی) | الهام حمیدی (گهواره ای برای مادر) | ترانه علیدوستی (آسمان زرد کم عمق)

بهترین فیلمبرداری: هومن بهمنش (دربند)

دیگر نامزدها: پیمان شادمانفر (آسمان زرد کم‌عمق) | محمود كلاري (استرداد) | فرشاد محمدي (برلین منفی 7) | محمد آلادپوش (حوض نقاشی)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: رامبد جوان (گناهکاران)

دیگر نامزدها: مسعود رایگان (برلین منفی 7) | یداله شادمانی (خسته نباشید) | محمدرضا شریفی نیا (رسوایی) | بهرنگ علوی (دربند) | فرهاد قائمیان (استرداد)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: پگاه آهنگرانی (دربند)

دیگر نامزدها: ندا جبرائیلی (قاعده تصادف) | زهرا داوودنژاد (کلاس هنرپیشگی) | مریلا زارعی (هیس دخترها فریاد نمی زنند) | شقایق فراهانی (گناهکاران)

بهترین موسیقی: حامد ثابت (برلین منفی 7)

دیگر نامزدها: ستار اوركي (استرداد) | آرمان موسی‌پور (خاک و مرجان) | فریدون شهبازیان (فرزند چهارم) | كارن همايونفر (هیس دخترها فریاد نمی‌زنند) | تورج منصوری (عقاب صحرا)

بهترین تدوین: بهرام دهقانی (آسمان زرد کم‌عمق، استرداد)

دیگر نامزدها: مصطفي خرقه‌پوش (برلین منفی 7) | محمدرضا و میثم مویینی (جیب ‌بر خیابان جنوبی) | حميدرضا قرباني (دهلیز)

بهترین چهره پردازی: امير اسكندري (رسوایی)

دیگر نامزدها: سعید ملکان (آسمان زرد کم‌عمق) | محسن بابايي (استرداد) | فاطمه و زهرا كمالي (دهلیز) | مسعود ولدبیگی (عقاب صحرا)

بهترین طراحی صحنه و لباس: آتوسا قلمفرسايي (حوض نقاشی)

دیگر نامزدها: ايرج رامين‌فر (استرداد) | ايرج رامين فر (خسته نباشید!) | کیوان مقدم (دربند) | مجيد ميرفخرايي (رسوایی)

بهترین صدابرداری: نجفي / دانشمند (قاعده تصادف)

دیگر نامزدها: حسن زاهدي (استرداد) | منصور شهبازي (دربند) | وحيد مقدسي (دهلیز) | بهمن حيدري (گناهکاران)

بهترین صداگذاری: محمد رضا دلپاك (برلین منفی 7)

دیگر نامزدها: محمدرضا دلپاك (استرداد) | ايرج شهزادي (جیب‌ بر خیابان جنوبی) | فرامرز ابوالصدق (دربند) | مهران ملكوتي (گناهکاران)

بهترین جلوه‌های ویژه بصری: بهنام خاکسار (عقاب صحرا)

دیگر نامزدها: مجيد شوندي (استرداد) | امیر سحرخیز (ترنج) | محراب مشهدبان (دهلیز) | پیام نبوتی (فرزند چهارم)

بهترین جلوه‌های ویژه میدانی: محسن روزبهاني (استرداد)

دیگر نامزدها: عباس شوقي (جیب‌بر خیابان جنوبی) | آرش آقابیک (دهلیز) | محسن روزبهاني (زیباتر از زندگی) | رضا ترکمان (عقاب صحرا) | اصغر پورهاجريان (گناهکاران)


بهترین فیلم اول: دهلیز (سیدمحمود رضوی مجد)

دیگر نامزدها: برلین منفی 7 (سیامک پورشریف) | روز روشن (غلامرضا گمرکی) | سر به مهر (محمدرضا شفیعی) | تنهای تنهای تنها (ادریس عبدی‌پور)

بهترین کارگردان اول: هادی مقدم‌دوست (سر به مهر)

دیگر نامزدها: دانش اقباشاوی (تاج‌محل) | بهروز شعیبی (دهلیز) | رامتین لوافی (برلین منفی 7) | روح‌ا... سهرابی (خاکستر و برف)

بهترین دستاوردهای فنی هنری: فرشاد محمدی به خاطر فیلمبرداری (برلین منفی 7)

دیگر نامزدها: بابک اردلان به خاطر صدابرداری (روز روشن) | محمدرضا شیرخانلو به خاطر بازی در (دهلیز) | حمید نعمت‌اله/ هادی مقدم‌دوست به خاطر فیلمنامه (سر به مهر) | میثم ریاحی فیلمبرداری (او خوب سنگ می‌زند)


بهترین فیلم مستند: رودخانه لیان (رامتین بالف)

دیگر نامزدها: آخرین روزهای زمستان (حبیب والی‌نژاد) | سووز (شوش) (عبدالحمید ارجمند) | مشتی اسماعیل (مهدی زمان‌پور کیاسری/ سمیه زراعت‌کار)

بهترین کارگردانی مستند: مهدی زمان‌پور کیاسری (مشتی اسماعیل)

دیگر نامزدها: رامتین بالف (رودخانه لیان) | محمدحسین مهدویان (آخرین روزهای زمستان) | محسن خان‌ جهانی (صندلی شماره 257)

بهترین دستاوردهای فنی هنری بخش مستند: فیلمبرداری آخرین روزهای زمستان (هادی بهروز)

دیگر نامزدها: تصویربرداری رودخانه لیان (رامتین بالف/ رشید بالف) | تصویربرداری مشتی اسماعیل (حسن سیدی پریشان) | تدوین رودخانه لیان (رشاد بالف) | تدوین سووز (شوش) (فرشاد اکتسابی)


در ادامه، تصاویر منتخب سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم  فجر برای بازدیدکنندگان، توسط مدیر سایت گلچین شده است. لطفاً ببینید...

دریافت سیمرغ بلورین ویژه هیئت داوران برای فیلم کلاس هنرپیشگی توسط علیرضا داودنژاد

دریافت سیمرغ بلورین بهترین کارگردان اول برای فیلم سر به مهر توسط هادی مقدم دوست

دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم استرداد توسط حمید فرخ نژاد

دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم دهلیز توسط هانیه توسلی

دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری برای فیلم دربند توسط هومن بهمنش

دریافت سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی برای فیلم دربند توسط پرویز شهبازی

دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برا فلم دربند توسط پگاه آهنگرانی

دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران برای فیلم هیس دخترها فریاد نمی زنند توسط پوران درخشنده


بیانیه هیئت داوران بخش مسابقه سینمای ایران توسط مهدی فخیم زاده قرائت شد

هومن بهمنش - جشنواره فجر سی و یکم

هیئت داوران بخش مسبقه سینمای ایران - جشنواره فجر سی و یکم

هنگامه قاضیانی - جشنواره فجر سی و یکم

محمد متوسلانی - جشنواره فجر سی و یکم

بهرام عظیمی - جشنواره فجر سی و یکم

ساره بیات - جشنواره فجر سی و یکم

علیرضا زرین دست - جشنواره فجر سی و یکم

مسعود فراستی و مانی حقیقی - جشنواره فجر سی و یکم

فرشاد محمدی - جشنواره فجر سی و یکم

سعید راد - جشنواره فجر سی و یکم

محمود کلاری - جشنواره فجر سی و یکم

امیر قادری - جشنواره فجر سی و یکم

منبع: سایت سینمایی«سی نت»

آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 22 بهمن ماه 1391
   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد.  

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir