پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

سینما قدس اردبیل در اینستاگرام کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

تلگرام سینما قدس اردبیل

گوگل پلاس سینما قدس اردبیل

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

 آرشيو  مقالات و نوشته هاي سينمايي   

بازگشت

موسیقی سایت

موسيقي سايت را گوش كنيد

تبلیغات سایت

در اين بخش مي توانيد به آرشيو نوشته ها، يادداشت هاي سينمايي، نقد و تحليل فيلم ها و مقالات سينمايي (بالاخص مقالات حوزه نمايش و اكران كشور) موجود در سايت دسترسي داشته باشيد.

   عنوان يادداشت:

حجت اله ایوبی رئیس جدید سازمان سینمایی همزمان با بازگشایی خانه سینما در روز ملی سینما چه گفت؟

ایوبی: هفده میلیارد درباره فیلمی خرج شده که با ده میلیاردش می‌شد تمام سالن ‌ها را دیجیتال کرد

به گزارش سایت سینما قدس اردبیل و به نقل از کافه سینما، صبح امروز (21 شهریور 1392) خانه سینما با حضور نمایندگانی از همه گروه‌ های درگیر در این دعوا، با حضور وزیر ارشاد و عزت‌الله انتظامی، بازگشایی شد و چهره ‌های مطرح سینمای ایران از هر دو گروه حضور داشتتند.

به گزارش کافه سینما، پس از صرف شیرینی روز ملی سینما، نشست خبری برگزار شد. حجت اله ایوبی اعلام کرد که ما همه رایزنی ‌هایمان را برای اجماع انجام دادیم. این یک نظام مردم سالار دینی است که با کمک مردم می‌شود جامعه را اداره کرد و اصناف شکل سازمان یافته مردم جامعه هستتند و مردم هم می‌خواهند که سینما سخنگوی دغدغه‌ ها و ارزش‌هایشان باشد. دولت باید کنار بخش خصوصی باشد نه این که با آن رقابت کند. تهیه کنندگان بخش خصوصی از جیب خودشان برای فرهنگ هزینه کرده‌اند و عزیزند و باید ازشان حمایت شوند. او با بازگفتن مثل هفته‌های گذشته وزیر ارشاد، اعلام کرد که ساخت محصولات فرهنگی همچون سرودن شعر است. که از دل سرودن چند صد هزار بیت، چند شعر خوب هم خلق شده است. پس خلق محصولات فرهنگی باید از دل یک جریان طبیعی شکل بگیرد. او افزود باید به داد سالن‌های سینما برسیم چون سینما بدون سالن ‌ها فرو می‌پاشد. او ادامه داد: درباره فیلم‌های فاخر قدیمی ترجیح می‌دهم سکوت کنم. اما هفده میلیارد درباره فیلمی خرج شده که با ده میلیاردش می‌شد تمام سالن‌ها را دیجیتال کرد. من بیشتر به حضور دولت در مسایل سالن سازی معتقدم تا تولید. مشارکت دولت بیشتر باید در بخش زیربنایی اتفاق بیفتد.

خانه سینما در روز سینما بازگشایی شد

حجت ‌اله ایوبی در نشست امروزش در روز ملی سینما با حضور هنرمندان درباره خانه سینما گفت: کار با بی ‌تدبیری به اینجا رسید و سیاست داخلش شد. مسئله خانه سینما، مسئله انقلاب و ارزش‌ ها نبود. مسئله صنفی بود و مسئله صنفی را تبدیل به مسئله کشور کردیم و جامعه را نگران کردیم.

به گزارش کافه سینما ایوبی ادامه داد دکتر روحانی از زمان انتخابات روی اصناف تأکید داشته‌ اند و این نگاهشان را پیگیری می‌کنند. و از روزی که مدیریت جدید فرهنگی آمده پیگیر حل این مسئله بوده. تا روز گذشته که با حکم وزیر ارشاد تعطیلی خانه سینما تمام شد. ما نمی‌خواهیم کارها را از صفر شروع کنیم. در دوره گذشته تفاهمی صورت گرفت و تفاهمنامه ای را همه گروه ‌ها امضا کردند. ما آن تفاهمنامه را مناسب می ‌دانیم و به زودی مجمع عمومی متشکل از نمایندگان همه صنوف تشکیل می‌شود. اساسنامه بهانه بود در تعطیلی خانه سینما. فعلاً اساسنامه فعلی ملاک است تا، اساسنامه جدید تشکیل شود.

ایوبی گفت: ما یک نظام جمهوری اسلامی داریم و یک خانه سینما خواهیم داشت و شماره دویی در کار نبود. اگر خانه سینما کمک مالی بخواهد کمک می‌کنیم. در اروپا هم دولت به حزب‌ها و اصناف کمک مالی می‌کند. راه های درآمدزایی دیگری هم دارند. اگر هم نخواهند کمک نمی‌کنیم اما قرار نیست که اصناف دولتی باشند. بلکه اصناف باید قانونی بشوند.

منبع: سایت سینمایی کافه سینما

آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 21 شهریور ماه 1392
   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد.  

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir