پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

 

 آرشيو  مقالات و نوشته هاي سينمايي   

بازگشت

موسیقی سایت

موسيقي سايت را گوش كنيد

تبلیغات سایت

در اين بخش مي توانيد به آرشيو نوشته ها، يادداشت هاي سينمايي، نقد و تحليل فيلم ها و مقالات سينمايي (بالاخص مقالات حوزه نمايش و اكران كشور) موجود در سايت دسترسي داشته باشيد.

   عنوان يادداشت:

دوم بهمن 1392 رأس سانس ساعت 17، سینما قدس اردبیل دیجیتالی شد

و بالاخره این روز نیز فرا رسید

به گزارش سایت سینما قدس اردبیل، سینما قدس اردبیل روز چهارشنبه دوم بهمن1392 ساعت 17 بعد از ظهر به عنوان اولین سینمای دیجیتال کل استان اردبیل با نمایش فیلم «جیب بر خیابان جنوبی» به کارگردانی سیاوش اسعدی آغاز به کار کرد. بدین ترتیب فیلم سینمایی جیب بر خیابان جنوبی آخرین اکران فیلم، توسط آپارات های 35 میلیمتری و نیز اولین، فیلمِ نمایش داده شده توسط سیستم نمایش دیجیتال در سینما قدس اردبیل بوده است.

ورود آپارات های صدادار، مهاجرت از نسل آپارات های ذغالی به آپارات های لامپی (زنون) نقاط عطفی در تاریخ نمایش فیلم در سینمای استان اردبیل می باشند. تاریخ نمایش فیلم در طول 7 دهه گذشته تمامی اوج و فرودهای این برهه های حساس و ضروری را به خود دیده و تجربه کرده است. اینک مقارن با ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در روز دوم بهمن 1392، سینما قدس اردبیل واقع در میدان سرچشمه با نام قبلی سینما پارس، شاهد تغییر در جهت استفاده از نسل جدید سیستم های نمایش فیلم گشته است.

سایت سینما قدس اردبیل - مهندس ساسان ابی زاده

به گزارش سایت سینما قدس اردبیل، ساسان ابی زاده مالک منافع سینما قدس اردبیل و عضو هیئت مرکزی انجمن سینماداران ایران از اینکه سینما قدس اردبیل به عنوان اولین سینمای دیجیتال استان روند این پیشرفت تکنولوژیک را پیموده است گفت: سینما همواره با ابداعات و ایده های جدید است که می تواند با مخاطب خود همراه باشد. ما در مجموعه سینما قدس اردبیل افتخار این پیشروی و ارائه سیستم های نمایشی نوین را برای همشهریان خود داشته ایم. وی در ادامه از مسیر این روند سخن گفته و افزود همواره برای ارائه بهترین ها در سینمای استان سعی کرده ایم پیشقدم باشیم و تا حد امکان در ارائه کیفیت های برتر صوت و تصویر در سینما قدس اردبیل از تلاشی فروگذار نبوده ایم.

وی با بیان اینکه سیستم نمایش دیجیتال نصب شده در سینما قدس اردبیل از بهترین سیستم های نمایشِ دیجیتالِ حالِ حاضر کشورمان می باشد، یاد آور شد: سیستم نمایش دیجیتال نصب شده از بهترین شرکت های ارائه دهنده این خدمات و نیز از برترین برندهای این حوزه خریداری شده است.

تهیه کننده فیلم «عروس زندان» ضمن قدردانی از تلاش های سرپرست محترم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل آقای علی چشمه نور، مدیر امور سمعی و بصری این ادره کل آقای حمید اسکندری، به حمایت های موسسه سینماشهر اشاره کرده و از آقای مهندس مسچی مدیر عامل این موسسه تشکر کرد.

ابی زاده مالک اولین سینمای دیجیتال استان اردبیل در مورد ارتقای کیفیت فنی نمایش فیلم در این سینما گفت: سیستم های صوتی و سرور نمایش فیلم در این سینما قابلت پخش صدای دالبی را دارند و نیز کیفیت فنی تصویر حاصله روی پرده نیز از ارتقای کیفی قابل قبولی برخوردار بوده و از حد کیفیت فیلم HD فراتر است. صدای دالبی و عدم قطع شدن فیلم به هنگام قطع برق، کیفیت بالای تصویر حاصله در پرده عریض سینما از نکات ویژه این سیستم نمایش می باشند.

ابی زاده از رایزنی های سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل جهت برگزاری همزمان جشنواره فیلم فجر در سینما قدس اردبیل سخن به میان آورده و تأکید کرد شرط لازم جهت برگزاری جشنواره فیلم فجر، ارتقای سیستم نمایش فیلم از سیستم نمایش 35 میلیمتری به نمایش دیجیتال بود و مجموعه سینما قدس اردبیل با پیگیری های خود توانست با این ارتقای  فنی همراه باشد.

سینما قدس اردبیل تأسیس شده به سال 1348 و آغاز بهره برداری از سال 1350 از قدیمی ترین و باسابقه ترین سینماهای استان با قریب به نیم قرن سابقه نمایشی درعرصه نمایش فیلم استان اردبیل می باشد. سینما قدس اردبیل، بهترین سالن سینمای استان اردبیل می باشد و در صورت حمایت مسئولان می تواند، شاهد شکوفایی هرچه بیشتر  این سینما در راستای خدمت رسانی به مردم باشد.

منبع: سایت سینما قدس اردبیل

آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 05 بهمن ماه 1392

   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد.  

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir