پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

 

 آرشيو  مقالات و نوشته هاي سينمايي   

بازگشت

موسیقی سایت

موسيقي سايت را گوش كنيد

در اين بخش مي توانيد به آرشيو نوشته ها، يادداشت هاي سينمايي، نقد و تحليل فيلم ها و مقالات سينمايي (بالاخص مقالات حوزه نمايش و اكران كشور) موجود در سايت دسترسي داشته باشيد.

   عنوان يادداشت:

از آنونس فیلم سینمایی «رستاخیز»ساخته احمدرضا درویش رونمایی شد

رستاخیز عید فطر سال 94 اکران می شود

«رستاخیز» آخرین ساخته احمدرضا درویش است که با محوریت قیام امام حسین (ع) ساخته شده و پس از کش و قوس های فراوان قرار است عید فطر امسال اکران شود.

فیلم سینمایی رستاخیز - سینما قدس اردبیل

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: پس از مرگ معاویه، یزید به عنوانِ خلیفه‌ مسلمین بر خلافت تکیه می زند و به والیِ مدینه نامه می‌نویسد که از حسین (ع) بیعت بگیرد. بُکیر ابن‌ِ‌ حُر که به عنوان پیکِ ویژه‌ دربارِ دمشق انتخاب شده است مأمور رساندنِ نامه یزید به مدینه می شود. او که جوانی پُرشور و در جستجوی حقیقت است، در مدینه درمی‌یابد که حاملِ نامه‌ ایست که در آن به قتلِ حسین (ع) فرمان داده شده است. بُکیر در مکه با افکار و اندیشه‌ های امام حسین (ع) آشنا می‌شود. مردم کوفه با ارسالِ نامه‌ هایی بی ‌شمار، حسین (ع) را به کوفه دعوت کرده‌اند تا در قیام علیه یزید، آنها را یاری کنند. حر اِبن یزید ریاحی ، به همراهِ بُکیر و دو هزار سوار از سوی عبیداله، مأمور می‌شوند به سمتِ کاروان حسین(ع) که به سمتِ کوفه در حرکت هستند بروند. کاروان امام حسین (ع) در شماری اندک، در کربلا به محاصره‌ هزاران نفر از سپاهیان‌ِ دستگاهِ خلافت درمی‌آیند. در روز عاشورا، نورِ حقیقت بر چشمان‌ِ بُکیر می‌تابد و...

آرش آصفی، فرهاد قائمیان، پوریا پورسرخ، حسن پورشیرازی، بابک حمیدیان، بهادر زمانی، مهتاب کرامتی، شقایق فراهانی و... ایفاگران نقش های اصلی «رستاخیز» هستند.
 

پس از نمایش فیلم در جشنواره سی و دوم فیلم فجر که با واکنش های متفاوتی روبه رو شد نمایش چهره معصومین در فیلم همچون حضرت عباس (ع) و حضرت علی اکبر (ع) با مخالفت برخی مراجع مواجه شد اما سرانجام فیلم با چند دقیقه ممیزی پروانه نمایش دریافت کرد.

منبع: سینما تیکت

آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 27 اردیبهشت ماه 1394

   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد.  

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir