پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

سینما قدس اردبیل در اینستاگرام کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

تلگرام سینما قدس اردبیل

گوگل پلاس سینما قدس اردبیل

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

 آرشيو  مقالات و نوشته هاي سينمايي   

بازگشت

موسیقی سایت

موسيقي سايت را گوش كنيد

در اين بخش مي توانيد به آرشيو نوشته ها، يادداشت هاي سينمايي، نقد و تحليل فيلم ها و مقالات سينمايي (بالاخص مقالات حوزه نمايش و اكران كشور) موجود در سايت دسترسي داشته باشيد.

   عنوان يادداشت:

سیروس الوند: من نمي‌دانم با كدام تدبير و انديشه ۱۴ فيلم همزمان در سينماهاي شهر تهران در حال اكران هستند؟

براي رفع معضل اكران كيلويي چه كار بايد كرد؟

به گزارش سایت سینما قدس اردبیل، ترافيك فيلم‌ هاي اكران نشده جشنواره سال گذشته فجر و همچنين اكران همزمان فيلم‌ هاي باقي مانده باعث مي‌شود فيلم‌ ها به صورت كيلويي روي پرده سينما قرار گرفته و اكران شوند و اين به نوعي برهم‌ زننده تعادل و توازن در پروسه توليد و اكران فيلم‌ هاي راه يافته است.

سينماي ايران هر ساله با مشكل عمده‌اي رو به‌ روست و آن نبود تعادل در توليد و اكران فيلم‌ ها است. فيلم‌ هايي كه از سال گذشته فرصت اكران پيدا نكرده‌ اند، به طور همزمان با فيلم‌هاي باقي مانده ديگر در سينماهاي پايتخت اكران مي‌شوند.

نكته قابل تأمل اين است كه با اينكه مدت كمي به جشنواره فيلم فجر سي و چهارم مانده، اما 14 فيلم هنوز رنگ پرده سينما را نديده‌‌ اند. «بوفالو»، «بهمن»، «تگرگ و آفتاب»، «خانه دختر»، «شرفناز»، «آزادي مشروط»، «بدون مرز»، «چاقي»، «دو»، «نزدیکتر»، «دريا و ماهي پرنده»، «موقت»، «جزيره رنگين» و رئال انيميشن «مبارك» فيلم‌ هايي هستند كه بعد از گذشت مدت طولاني از اكران جشنواره، هنوز سرنوشت‌ شان تعيين نشده است.

سيروس الوند، فيلمساز و كارگردان مطرح سينما با اشاره به اينكه متأسفانه شرايط سينماي كشور به گونه‌ اي است كه بخش اعظمي از فيلم‌ هاي توليد شده در سينما كه مي‌ توانند اتفاقات خوبي را در اكران رقم بزنند، مدت‌ هاست پشت در اكران مانده‌ اند و كسي به فكر آنها نيست، مي‌گويد: اميدي به بهبود وضعيت سينماي ايران نيست. من نمي‌دانم با كدام تدبير و انديشه
۱۴ فيلم همزمان در سينماهاي شهر تهران در حال اكران هستند؟

سیروس الوند - نویسنده و کارگردان

اين مسئله باعث مي‌شود تا فيلم‌ها نتوانند فروش خوبي داشته باشند و به درستي ديده شوند. اين فيلمساز ضمن انتقاد از وضعيت فعلي سينماي كشور افزود: اين مسئله ضررهاي بسياري را براي دست‌اندركاران اين آثار در پي دارد و اگر وضعيت به همين منوال پيش برود ديگر هيچ فيلمسازي نمي‌تواند تهيه‌كننده‌ اي را براي توليد آثارش مجاب كند.

قطعاً اكران فيلم‌ ها به صورت كيلويي آسيب‌هايي را براي جامعه سينمايي كشور به دنبال خواهد داشت. با اين تفاسير به اين نتيجه مي‌ رسيم كه بايد ديد چرا اين عدم توازن در ميان پروسه توليد و اكران فيلم‌ها وجود دارد. اين معضل از كجا نشئت گرفته و سينماگران براي رفع آنچه تدابيري را بايد بينديشند؟

منبع: روزنامه جوان

آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 08 آذر ماه 1394

   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد.  

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir